Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

USB 3.1

Productgallery 5423

ADATA SE730H: externí SSD s 10Gbit/s USB 3.1 Type-C rozhraním

Nová externí SSD od ADATA disponují nejrychlejší verzí USB rozhraní, tedy 3.1 Gen2, a to rovnou v provedení s konektorem typu C.

VIA VL820 je prvním certifikovaným USB 3.1 Gen2 hubem na světě

VIA Labs dosáhla jako první na světě se svým USB 3.1 Gen2 hubem na certifikaci od USB-IF. Může tak zahájit vítězně tažení trhem.

Kingston zvýšil kapacitu své obří USB flashky na 2 TB

Možností připojení do USB konektoru na základní desce sice značně limitovaný produkt, přesto však vzezřením klasické USB flashky. To je DataTraveler Ultimate GT od Kingstonu, který po 3 letech...

Club3D představil adaptér z USB typu C na 2× DisplayPort 1.2a

Zkombinováním propustnosti USB 3.1 na bázi konektoru typu C a flexibility DisplayPortu nabízející mimo jiné tzv. Alternate Mode, lze vyrobit jednoduchý adaptér pro dva velké monitory.
USB 3.1 - img4

Budoucí čipsety Intelu nabídnou Wi-Fi i USB 3.1

Zatímco se blíží vydání procesorů Kaby Lake s čipsety řady 200, už víme, jaké novinky přichystal Intel pro generaci následující, čipsety řady 300.

Nové flashky ADATA i-Memory AI920 s rozhraním Lightning a USB 3.1

Zejména vášnivým fanouškům značky Apple jsou určeny nové USB-Lightning flashky od ADATA. Disponují oběma konektory, přičemž USB je ve verzi nejrychlejší.

Nový rychlejší USB 3.1 řadič ASMedia ASM2142

Nová verze 2× USB 3.1 řadiče od ASMedia zrychluje komunikaci s vnitřkem počítače na dvojnásobek. Jako první jej osadila MSI na desku Z170A Gaming M6.

Problém s USB 3.1 prý prodraží základní desky pro AMD Zen

Světem internetu nějakou chvíli běží drb, že prý se USB 3.1 v čipsetech platformy AMD Zen moc nepovedlo a tak musí výrobci základních desek sahat po repeaterech či přímo přídavném USB 3.1 řadiči.

Přenosný 2TB SSD do USB 3.1 Samsung T3 jde do prodeje

Minulý měsíc na CES představil Samsung novou řadu mobilních externích disků T3, která nabízí velmi kompaktní rozměry, minimální hmotnost, kovové pouzdro a v tomto segmentu i velmi vysokou rychlost…

Gigabyte 990FX-Gaming přináší M.2, USB 3.1 i nadstandardní zvuk a ethernet

Nikdo na této planetě nemůže změnit nedostupnost PCI Express 3.0 na platformě AMD AM3+, ale vše ostatní upgradovat jde. Podívejme se na typickou desku pro AMD FX roku 2016.

Třetina příjmů ASMedia pochází od AMD za USB 3.1 řadiče

Spolupráce firem ASMedia a AMD je stále hlubší. Jak víme, vedle přídavných řadičů se již delší dobu hovoří i o tom, že AMD na ASMedii outsourcuje své čipsety, nicméně i tak je ASMedia do nemalé...
17 C

ASRock Z170X1-3.1, základní deska s USB 3.1 a cenou pod 100 dolarů

Rozhraní USB ve verzi 3.1 typicky nabízejí dražší základní desky. Jednu hodně levnou přichystal ASRock. Nový model bude mít cenu pod 100 dolarů, tedy v přepočtu pod 2500 Kč.
Ts 890 S 08

Transcend JetFlash 890S - flashka s USB 3.1 Type C

USB 3.1 typu C byl až donedávna jen hezký marketingový tahák výrobců základních desek. Objevují se ale první periferie s příslušným konektorem, jako třeba nová flashka Transcend, kterou koupíte už...

Club3D: vyveďte si z USB 3.1 Type C ethernet, HDMI či VGA

USB 3.1 má dostatečně vysoký datový tok na to, aby skrze něj mohla běžet i jiná rozhraní. Příslušné adaptéry pro 1Gbit ethernet, HDMI 1.4a i HDMI 2.0 a klasické VGA představila společnost Club3D.
Asus Usb 3 1 Upgrade Kit 01

Asus má také USB 3.1 C upgrade, ale lepší

Začátkem léta jsme představili USB 3.1 type-C panel od AsRocku, nyní s podobným produktem přichází i Asus. Tato varianta má oproti předešlé dokonce tři výhody navíc…

Stránky