Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Čím potěšit muže na Vánoce? Inspirujte se těmito #6 originálními dárky

PR článek
Dát zase na Vánoce bráchovi, tátovi, strejdovi nebo dokonce vlastnímu synovi ponožky a svetry? Vytrhneme vám zajímavými a levnými tipy vánoční trn z paty a peněženky. Letošní Ježíšek bude hezky elektrifikovaný.

Za necelé dva měsíce je to šílenství spojené se sháněním dárků pro celou rodinu zase zpět! Ale na druhou stranu, kdo si to umí zařídit, ten má pohodu. Tím „zařídit“ myslíme např. vybrat si už s časovým předstihem dárky na internetu, dát si s klidem ruce za hlavu a pak si decentně utahovat z kolegů v práci, jak nic nestíhají vybrat.

Tady jsou naše tipy, sesbírané z portálu Gearbest, který k nám do Čech garantuje přivezení zboží cca do týdne, což nezní vůbec špatně.  

Notebook Xiaomi Mi Ruby

Asijská značka Xiaomi není na našem trhu s elektronikou žádným zelenáčem a její ultrabooky začínají být poměrně žádaným zbožím. Dnes si představíme tmavě šedého elegána s jménem Mi Ruby. 15.6palcový displej je schopný zobrazit až rozlišení 1920x1080 a otočnou obrovskou o 178 stupňů.

Procesor Intel Core i5-8250H s pamětí 4 GB RAM (nejvyšší možnou kapacitu výrobce uvádí 32 GB) bude bedlivě hlídat systém dvojího chlazení ventilátoru. Grafiku zde nalezneme v podobě Nvidia GeForce MX110 s 2 GB paměti VRAM. Laptop dále nabídne dva porty USB 3.0, s jedním USB 2.0 navíc, výstup HDMI, ethernetový port, konektor pro sluchátka a čtečku karet tři v jednom. Stroj je samozřejmě dodáván pod Windows 10 s klávesnicí ve formátu QWERTY.

Teclast Tbook 10 S

Tablet Tbook 10 S je konstruován se zlatým povrchem šampaňské barvy a z frézovaného CNC hliníkového kovu, který je mnohem robustnější. Rám tabletu je tak tenoučký, že se tam tlačítko Windows sotva vejde. A na co se můžete těšit? 10.1palcový displej a procesor Intel x5-Z8350 taktovaným na 1.44 GHz s integrovaným grafickým čipem Intel HD Graphics 400.

Tablet nabízí jednoduché přepínání mezi systémy Windows 10 a Android 5.1 (nanejvýš). K dispozici pro každodenní práci zde naleznete porty MicroUSB, mini-HDMI, čtečku karet microSD, audio port a konektor napájení. Tablet je dobře cenově dostupný s inteligentním designem, bohužel ale bez zadní kamery.  

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Další zářez značky Xiaomi v tomto seznamu – tentokrát jde o černý smartphone s 4GB paměti RAM s kapacitou interního úložiště 64 GB s možností rozšíření až na 256 GB pomocí paměťové karty. O věrné podání barev a jemné rozlišení 1080x2280 se stará 6.26palcový IPS LCD displej. 

Redmi Note 6 Pro pohání procesor Qualcomm SDM636 Snapdragon 636 s integrovaným grafickým čipem Adreno 509, se kterým se budete prohánět plynule v nejrůznějších hrách a aplikacích. Duální fotoaparát je dnes již takovou samozřejmostí, že se Xiaomi rozhodlo jít o krok dále a nabídnout dvojitou čočku i ze přední strany. Vaše snímky tedy pořídíte buďto zadní dvojicí o rozlišení 12 Mpix + 5.0 Mpix, nebo přední selfie kamerkou o rozlišení 20 Mpix + 2.0 Mpix. 

Elektrický holicí strojek Alfawise RHC5000

Tento černý vodotěsný multifunkční strojek dokáže inovativně holit/tvarovat vousy a ořezávat vlasy na ideální délku. Výrobce uvádí i ve specifikaci antialergický design pro osoby s citlivou kůží pro použití s menším tlakem, což má minimalizovat podráždění pokožky. Efektivitě holení napomáhá i otočná hlava strojku. Tloušťka čepele je 0,15 mm a doba nabíjení 2 hodiny.

Senzorový kit pro Raspberry Pi 3B / 2B / B +

Těm největším kutilům uděláte radost pořádnou ovocnou místou, lépe řečeno pořádnou výbavičkou pro malinové Raspberry Pi. Tyto všestranné minipočítače si užívají svoji sezónu už několik let, a pochutnává si na nich řada kutilů, kterým pájka přirostla k srdci jako nový tělesný orgán. 

S touto sadou 16 senzorů si buďte jisti, že takového kutila zabavíte až do příštích Vánoc. Možná si ve vší té vášni ani nevšimne, že mezitím proběhly také jeho narozeniny a svátek, takže vlastně ušetříte trojnásob. Podívejte, co všechno tato sada obsahuje zde.

Robotické rameno

U této robotické hračky se jistě vyblbne příslušník každé mužské věkové generace. Sestavením robustního robotického ramena a následnou svobodou jeho možností se budete fascinovaně bavit dlouho, to nám věřte!

Rameno umožňuje čtveřici dálkově řízených pohybů (1. nahoru/dolu – 2. k sobě/od sebe – 3. otočení – 4. otevření a zavření drápů). Všechny pohyblivé spoje používají vysoce kvalitní ložiska s dobrou přesností.