Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Hackeři spustili Debian na Switchi. Tvrdí, že Nintendo chybu neopraví

Lidé se vždy snaží prolomit konzole, aby na nich mohli spouštět vlastní aplikace a především zpirátěné hry. Nedávno se tato kauza řešila u PlayStation 4. Nyní se hackeři pustili do Nintendo Switch. Vypadá to, že uspěli na plné čáře.

Hackerská skupina fail0verflow se nijak nestydí za své úspěchy prolamování konzolí, mezi něž se řadí i PlayStation 4. Firmě Sony se naštěstí daří trhliny v systému napravovat s novými firmwary. Nicméně nejnovější prolomení konzole Nintendo Switch může být trvalé.

Hackeři z fail0verflow uveřejnili na svém Twitteru fotografii, na níž se nachází Switch s nabootovaným Debianem. Tvrdí, že chybu, skrze kterou se jim husarský kousek podařil, nedokáže Nintendo budoucími updaty firmwaru opravit. Chyba se nachází v bootovací ROMce přímo na čipu Tegry X1.

Aby došlo k opravě této díry, musela by nVidia vyrobit revizi těchto čipů, které by přišly do novějších Switchů. Jakmile fail0verflow zveřejní způsob, jak rozpohybovali Linux na konzoli, nelze pochybovat, že to povede ke spouštění vlastních aplikací a samozřejmě i zpirátěných her.

Myslíte si, že skupina uvolní svůj objev veřejnosti nebo jej poskytne samotnému Nintendu, které vypsalo odměny šplhající až k 20 000 dolarům v rámci HackerOne za objevení trhlin v konzolích 3DS a Switch? 

Michal Klacik

V roce 2010 začínal jako redaktor RecenzeHer.eu, od dubna 2012 působil na pozici editora serveru inGamer.cz. Počátkem roku 2014 se redakce i část obsahu inGameru přesunula pod CDR.cz. Tam nyní zastává pozici redaktora pro herní i IT rubriku.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Hackeři spustili Debian na Switchi. Tvrdí, že Nintendo chybu neopraví

Úterý, 13 Únor 2018 - 00:56 | Xspy | Jak už to tak bývá, za konzole s otevřeným...

Zobrazit diskusi