Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Linux

Nová verze Ubuntu 19.10 mimo nových funkcí bude pouze v 64-bitové edici. Jde o logický krok a ostatní aplikace jsou už vesměs psány jako 64-bitové aplikace. To bohužel neplatí o populárním Steamu,...
Bezpečnostní kamery k zabezpečení domova či větších objektů bývají drahé a komplikované. Naštěstí díky Raspberry Pi lze vybudovat obdobný systém za zlomek ceny.
Ubuntovský rytmus dvou vydání ročně neztrácí nic na své pravidelnosti a tak tu v druhé polovině dubna máme novou verzi, nazvanou tentokráte Disco Dingo. Co je v ní nového?
Známý vývojář Linuxových ovladačů Marek Olšák připravil sadu patchů, které umožňují použít Primitive Culling i v aplikacích, které ho nepodporují a zvýšit v nich výkon o desítky až stovky procent.
Raspberry 2 Cdr
Nejoblíbenější malý miniaturní počítač lze konečně zakoupit i oficiálně v kamenném obchodě. Sice ve Velké Británii, ale i tak jde o velký krok správným směrem.
Máte pocit, že vás online neustále někdo sleduje? Tento pocit je jistě oprávněný a Linux Kodachi tu je, aby vám pomohl.
Wine logo
Od vydání trojkového Wine uplynul už rok a autoři tvrdí, že za tu dobu bylo učiněno více než 6000 změn v kódu. Co je tedy nového?
 
V linuxovém světě nejpoužívanější příkazový řádek a skriptovací jazyk se dočkal nové velké verze. Co můžeme očekávat nového?
4MLinux není zrovna distribuce pro běžné každodenní použití, svá pozitiva jistě ale má a jsou snadno k nahlédnutí.
Jedenáctého listopadu, to letos nebyly jen pečené husy a nová vína, ale i nová instalační média Void Linuxu.
Po schématech z říše fantazie se objevily informace z říše reality. Zen 2 disponuje podporou nových instrukcí, přinejmenším tři již byly odhalené…
Půl roku po vydání Fedory 28 přichází nový release s pořadovým číslem 29 a rozhodně stojí za zmínku.
První post-LTS verze Ubuntu obvykle nebývá ve znamení zásadních změn a ani tentokráte tomu není jinak.
Akademie filmových umění a věd, která udílí Oscary, se spojila s Linux Foundation a společně vytvořili Academic Software Foundation, open-source nadaci pro vývojáře v oblasti filmů a médií. Očekává...
Operační systém od Google se stal trochu chytřejším. Chrome OS s verzí 69 oficiálně přináší podporu pro linuxové aplikace.