Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Debian

Lidé se vždy snaží prolomit konzole, aby na nich mohli spouštět vlastní aplikace a především zpirátěné hry. Nedávno se tato kauza řešila u PlayStation 4. Nyní se hackeři pustili do Nintendo Switch....
Slax MHD Barcelona - Obrázek 2
Tomáš Matějíček se rozepsal o plánech na příští verzi malé distribuce Slax. Ta historicky vycházela ze Slackware, ale jak Tomáš píše, je fakt línej, takže přechází na Debian.
Minimalistická distribuce je jednou z možností vyzkoušet si Debian bez systemd. Možností, kde IceWM je tím nejméně obskurním desktopem v nabídce.
Nová verze operačního systému, který používá Edward Snowden a každý správný paranoik přináší opravu několika chyb a aktuální verze nástrojů.
Novinek v této vysoce specializované linuxové distribuci nebývá mnoho, ale jsou o to důležitější, že se týkají práce se souborovými systémy.
Skylake Ohnuty Pcgamer 01
Tvůrci linuxové distribuce Debian varují před chybou v obou posledních generacích procesorů Intel. Doporučují provést vypnutí Hyperthreadingu, oprava formou nového mikrokódu již existuje a bude...
Nová hlavní verze distribuce Debian GNU/Linux přichází po více než dvou letech vývoje a změn v týmu, včetně úmrtí otce zakladatele Iana Murdocha, kterému je nové vydání věnováno.
 
Nejnovější vydání aktuálně nejvyšší stabilní verze Debianu přináší aktualizované instalační obrazy reflektující novinky a změny v desítkách tisíc programů. Debian pomalu míří v deváté verzi.
A také KDE. Z Polska pocházející projekt vychází z testovací verze Debianu a už dnes umí nabídnout kernel 4.7.1.
Loni padlo v Debian týmu rozhodnutí, že nejnižší podporovanou třídou procesorů x86 bude 686. Nyní se toto rozhodnutí naplňuje, procesory generace 586 tak už Debian GNU/Linux nebudou schopné...
Virtualbox Ubuntubsd 20 03 2016 13 16 28
To nejlepší z obou světů se pokouší v jednom operačním systému skloubit další projekt. Uspěje UbuntuBSD tam, kde jiní selhali?
Události kolem volby init systému a konkrétně systemd pro Debian vyústily v rezignaci několika lidí a nezávisle na tom také v založení forku jménem Devuan.
Blíže nespecifikovaná skupina administrátorů a programátorů je pevně rozhodnuta vytvořit fork distribuce Debian, pokud tato v nadcházejícím hlasování skutečně přehodí výhybku směrem k systemd.
mageia-3_gnome01
Poslední dva roky používala linuxová distribuce Debian jako výchozí desktop zastaralé Xfce. Nyní se ale nejspíš vrátí ke GNOME. Co to vlastně znamená?
U notebooků s výměnnou grafikou a lehkých malých strojů nebude nutné v případě Eurocomu (v Česku prodávaný pod značkou Goldmax) volit Windows. Výrobce zavádí do nabídky i Linux v několika podobách.