Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Debian

Slax MHD Barcelona - Obrázek 2

Nový Slax na obzoru, základem bude Debian

Tomáš Matějíček se rozepsal o plánech na příští verzi malé distribuce Slax. Ta historicky vycházela ze Slackware, ale jak Tomáš píše, je fakt línej, takže přechází na Debian.

Vyšel antiX 17, jedna z nejlehčích odnoží Debianu 9.2 bez systemd

Minimalistická distribuce je jednou z možností vyzkoušet si Debian bez systemd. Možností, kde IceWM je tím nejméně obskurním desktopem v nabídce.

Tails 3.1 aktualizuje jádro i prohlížeč

Nová verze operačního systému, který používá Edward Snowden a každý správný paranoik přináší opravu několika chyb a aktuální verze nástrojů.

GParted Live 0.29.0-1 opravuje FAT32, přidává podporu UDF

Novinek v této vysoce specializované linuxové distribuci nebývá mnoho, ale jsou o to důležitější, že se týkají práce se souborovými systémy.
Skylake Ohnuty Pcgamer 01

Skylake i Kaby Lake mají rozbitý HyperThreading, nutná oprava mikrokódu

Tvůrci linuxové distribuce Debian varují před chybou v obou posledních generacích procesorů Intel. Doporučují provést vypnutí Hyperthreadingu, oprava formou nového mikrokódu již existuje a bude...

Vyšel Debian 9 Stretch

Nová hlavní verze distribuce Debian GNU/Linux přichází po více než dvou letech vývoje a změn v týmu, včetně úmrtí otce zakladatele Iana Murdocha, kterému je nové vydání věnováno.

Vyšel Debian GNU/Linux 8.6

Nejnovější vydání aktuálně nejvyšší stabilní verze Debianu přináší aktualizované instalační obrazy reflektující novinky a změny v desítkách tisíc programů. Debian pomalu míří v deváté verzi.

SparkyLinux 4.4 kombinuje Debian Testing s LXDE, LXQt, MATE či Xfce

A také KDE. Z Polska pocházející projekt vychází z testovací verze Debianu a už dnes umí nabídnout kernel 4.7.1.

Debian ukončil podporu CPU generace Pentium

Loni padlo v Debian týmu rozhodnutí, že nejnižší podporovanou třídou procesorů x86 bude 686. Nyní se toto rozhodnutí naplňuje, procesory generace 586 tak už Debian GNU/Linux nebudou schopné...
Virtualbox Ubuntubsd 20 03 2016 13 16 28

UbuntuBSD v sobě kombinuje FreeBSD, Debian a Ubuntu

To nejlepší z obou světů se pokouší v jednom operačním systému skloubit další projekt. Uspěje UbuntuBSD tam, kde jiní selhali?

Devuan: fork Debianu se představuje

Události kolem volby init systému a konkrétně systemd pro Debian vyústily v rezignaci několika lidí a nezávisle na tom také v založení forku jménem Devuan.

Revolta? Pokud Debian přejde na systemd, bude bez milosti forknut

Blíže nespecifikovaná skupina administrátorů a programátorů je pevně rozhodnuta vytvořit fork distribuce Debian, pokud tato v nadcházejícím hlasování skutečně přehodí výhybku směrem k systemd.
mageia-3_gnome01

Vrátí se Debian Linux po 2 letech ke GNOME?

Poslední dva roky používala linuxová distribuce Debian jako výchozí desktop zastaralé Xfce. Nyní se ale nejspíš vrátí ke GNOME. Co to vlastně znamená?

Eurocom nabídne u svých notebooků i Linuxové distribuce

U notebooků s výměnnou grafikou a lehkých malých strojů nebude nutné v případě Eurocomu (v Česku prodávaný pod značkou Goldmax) volit Windows. Výrobce zavádí do nabídky i Linux v několika podobách.
Mark_Shuttleworth

Významná zpráva: Ubuntu přechází z upstartu na systemd

Rozhodnutí Debian GNU/Linuxu o tom, že z initu přejde na systemd, zacloumalo též s politikou Canonicalu v této oblasti. Ubuntu skončí s vlastním systémem upstart!

Stránky