RECENZE: ASUS Zenbook S 16 - dvanáct jader, AI a ceraluminium v tenkém balení
Kapitoly článků
Tentokráte jsem mimo měření teplot za pomoci HWiNFO využil i zásuvkový wattmetr, protože může být zajímavé vědět, kolik energie notebooky spotřebují při různých činnostech. V testovací místnosti bylo cca 24°C.
Provozní vlastnosti velmi závisí na použitém napájecím profilu, já jsem testoval s profilem Performance, kdy procesor drží napájecí limit 28 Wattů dlouhodobě.
AMD Ryzen AI 9 HX 370 je chlazen chladičem s dvěma ventilátory, při nějaké delší zátěži je hlučnost až 34 dB, což není špatné na takovou žiletku. Pokud využijeme všech dvanáct jader, taktovací frekvence Zen5 jader klesnou na 3,3 GHz a osm Zen5c jader tiká na frekvenci 2,8 GHz.
Nově jsem se rozhodl začít testovat i Cinebench R23, benchmark nechávám běžet opakovaně po dobu třiceti minut a hodnoty si zapíšu během necelé poslední minuty.
Procesor i napájecí kaskáda má tak příležitost se pořádně zahřát, AMD Ryzen AI 9 HX 370 se zde i trochu zahřeje, ale do 90°C má daleko a to i v 28W režimu, což je pozitivní.
V AVX2 zátěži se drží 28W napájecí limit. Všechna Zen5 jádra zde tikají celkem stabilně na frekvenci přesahující 3,3 GHz, přičemž teplota CPU je zde vyšší, než v Cinebench R23.
V AIDA64 stress testu je zatížen procesor a iGPU, obě komponenty sdílí napájecí limit 28 Wattů, nicméně díky iGPU se spotřeba poněkud zvedla.
Ve Furmarku je GPU ochotné držet frekvenci 2432 MHz, což není špatné.
Vyzkoušel jsem také, jak moc notebook spotřebovává energii při hraní DOOM Eternal v 1080p na nízké detaily.