RECENZE: Intel Core i5-12400F a ASUS ROG STRIX B660-G GAMING WIFI
Kapitoly článků
Tentokráte se podíváme na sadu testů a to i na nějaké grafické testy, které visí hlavně na výkonu procesoru.
3D Mark
3D Mark netřeba detailně představovat, využil jsem zde Fire Strike, Time Spy a Sky Diver. Ve všech těchto testech jsem využil pouze testů, které nějakým způsobem testují výkon procesoru, grafický výkon je v tomto případě irelevantní.
V 3D Marku Intel Core i5-12400F překoná některá osmijádra, ale až po přetaktování, bez OC je na úrovni Ryzenu 5 5600G.
Unigine Heaven, Valley, Superposition
Unigine benchmarky jsou také notoricky známé a dovedou potrápit i moderní hardware. Nicméně jsem se rozhodl testovat s nejnižším nastavením z důvodu vygenerování co nejvyšších FPS. Samozřejmě v nízkém rozlišení 1280x720. V tomto nastavení se totiž grafická karta fláká a čeká hlavně na procesor.
Intel Core i5-12400F z nějakého důvodu poskytuje relativně nízké minimální FPS, test jsem zkoušel asi desetkrát, ale vždy došlo k nějakému masivnímu propadu, přetaktování trochu pomohlo, ale problém zcela nevyřešlo. Stejný problém byl dříve u Core i9-12900K a nejsem si jist, čím by to mohlo být. V Unigine Valley a Superposition je výkon značně lepší.
Ashes of Singularity: Escalation
Ashes of Singularity je poměrně provařená hra, která sem tam leakne výsledky nového hardware. Testoval jsem v DirectX 12 s nejvyššími detaily a volil jsem zde test zaměřený na výkon procesoru.
World of Tanks enCore
WOT enCore je nový engine hry World of Tanks a tento benchmark slouží na vyzkoušení, jak to Váš hardware zvládne, bohužel výsledek je udáván v bodech, přičemž, čím více bodů, tím lépe. Nastavil jsem tedy nejnižší možné detaily a rozlišení 1024x768, aby byl procesor co nejvíce limitujícím faktorem.
Při použití nízkého rozlišení dostaneme nejvyšší skóre přetaktováním procesoru, bez přetaktování je výkon na úrovni Ryzenu 3 3300X. Při použití Ultra presetu se situace mění a Core i5-12400F překonává některá osmijádra i bez přetaktování.