RECENZE: TUXEDO Sirius 16 Gen2 - AMD CPU a dGPU pod jednou střechou s Linuxem
Kapitoly článků
Tentokráte jsem mimo měření teplot za pomoci HWiNFO využil i zásuvkový wattmetr, protože může být zajímavé vědět, kolik energie notebooky spotřebují při různých činnostech. V testovací místnosti bylo cca 24°C.
TUXEDO Sirius 16 Gen2 je celkem výkonný notebook a já jsem tím pádem testoval s napájecím profilem Enthusiast, ten dovolí napájecí limit procesoru až 80 Wattů, což je skoro až zbytečné, ale zajímalo mě, jak si notebook poradí s chlazením.
Křivky ventilátorů můžeme konfigurovat v TUXEDO Control Center(Linux), ve Windows to není možné.
V klidu se ventilátory umí i zcela zastavit, proto jsou teploty lehce vyšší.
Nově jsem se rozhodl začít testovat i Cinebench R23, benchmark nechávám běžet opakovaně po dobu třiceti minut a hodnoty si zapíšu během necelé poslední minuty.
V Cinebench R23 se všech osm jader drží na frekvenci 4,5 GHz, což není na mobilní CPU vůbec špatné. Teplota je i přes 80W napájecí limit přijatelná.
V AVX2 zátěži taktovací frekvence poskakují na jednotlivých jádrech v rozpětí 4,4-4,5 GHz, jelikož ffmpeg není úplně konstantní zátěž všech jader.
Ve Furmarku je Radeon RX 7600M XT ochoten držet napájecí limit 135 Wattů, což je překvapivě hodně, nicméně pokud zatížíme i procesor, nikdy se na tuto hodnotu nedostaneme. Grafické jádro samotné je ochotné tikat na 2056 MHz ve Furmarku.