Teplotní testy v Eurocase ML5431
Kapitoly článků
Testy za běžného provozu
Eurocase je již papírově outsider, o tom netřeba pochybovat. V absolutních číslech jsme i s teplotami v klidovém režimu podstatně výše než u skříně Enermax a dokonce se již projevují i minimální rozdíly mezi všemi zdroji, které velký prostor uvnitř skříně Enermax dokázal „schovat“. Mimochodem si můžete všimnout, že v Eurocase se v klidu dostáváme na obdobné teploty jako v Enermaxu při 100% zatěži!
Taktéž otáčky ventilátoru na CPU jsou výrazně vyšší, celková hlučnost stroje v klidovém provozu je tak znatelně méně příjemná.
Jak již bylo řečeno, tenké plechy a žádný ventilátor (ani možnost jej rozumně osadit) musí logicky vyústit ve vyšší teploty disků. V klidu se tak oba disky ustálily na hodnotách, které už dle Google nejsou z dlouhodobého hlediska moc vhodné.
Testy při plné zátěži
Opět pouštíme Oblivion a čekáme, co se bude dít. Teplota procesoru stoupá velmi výrazně, na pomezí, za kterým již procesor začíná throttlovat (tedy vkládat do výpočetní pipeline prázdné cykly, aby se ochladil). Zejména u obou levných zdrojů je to již na pováženou, za to 720W Enermax se drží ve více než přijatelných hodnotách.
Současně dokáže zdroj Enermax odvádět teplo daleko lépe, takže se ventilátor na procesoru tolik nenadře, ale každý, kdo má doma 80mm ventilátor ví, že hodnoty přes 2 600 rpm jsou již z hlediska tichého PC tak jako tak nepřijatelné a také se sluší dodat, že vše přehlušel Radeon HD 2900 XT.
Teploty pevných disků při plné zátěži opět o něco vzrostly, nyní jsou již definitivně v červených číslech. Povšimněte si také, že se neliší jejich teploty pro 720/550W s Radeonem HD 2900 XT versus 400/350W zdroje s Radeonem X1900 XTX. Zkrátka oblast s pevnými disky si u Eurocase žije vlastním životem a disky se ohřívají bez ohledu na množství tepla produkovaného grafikou.