TSMC má objednávky na 16nm čipy od Nvidie i AMD
Pokračující spolupráce s Nvidií není nijak překvapivá, zelené logo se objevilo již v prvním seznamu partnerských firem TSMC. Potvrzením dřívějších informací je i výroba pro Apple. Ten sice velkou část porce čipů A9 vyrobí na 14nm procesu Samsungu, ale nemalou část přenechal i TSMC a jejímu 16nm procesu (GlobalFoundries bude využita až v případě, pokud by kapacity těchto dvou firem nestačily).
Z dalších značek na 16nm u TSMC budou vyrábět (nebo již vyrábějí) Avago, Broadcom, HiSilicon Technologies, LG Electronics, MediaTek a Xilinx. Novou v seznamu je AMD, která sice opakovaně potvrdila výrobu na FinFET procesech, potvrdila i tape-out několika čipů, ale dosud se nepochlubila, se kterým z výrobců plánuje spolupracovat. Podle některých zdrojů bude grafické čipy vyrábět na 16nm procesu TSMC a procesory (či APU) na 14nm v GlobalFoundries.
Také se potvrzuje, že TSMC protentokrát přišla o jednoho z klíčových zákazníků, Qualcomm. Svěřil totiž svůj Snapdragon 820 čistě do rukou Samsungu, který zvažuje jeho použití v následující generaci svých smartphonů jako alternativu k vlastnímu Exynosu. Přesto, že se objevují i podrobnější informace, nejsou všechny zdroje jednotné, a tak je berte spíše jako zajímavost: Oním smartphonem by měl být Samsung Galaxy S7, procesorem Samsungu Exynos M1 a alternativou Qualcommu zmíněný Snapdragon 820, který je podle některých informací vybavený vlastními ARM jádry Kryo - podle jiných jádry Hydra (ovšem starší informace o Hydře hovoří jakožto o serverových ARM jádrech - můžete si vybrat).
Krom 16nm výroby nabízí TSMC některým zákazníkům spolupráci na 10nm, kterou na vlastní riziko budou moci partneři využívat od konce příštího roku.