Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FFmpeg 2.1: nový H.265 dekodér a demuxer pro TS, MKV i MP4

FFmpeg logo
Projekt megabalíku kodeků pokračuje novou verzí. Vedle výše uvedeného jsou zde třeba vylepšení pro AAC, podpora Ogg Opus v Matrošce a mnoho dalšího...

Kapitoly článků

1.  Novinky, ke stažení

Z dalšího se sluší zmínit nativní dekodér pro formát VP9, nástupce VP8 od Googlu a jeden z konkurentů pro H.265. Když se ale vrátíme o jednu generaci zpět, pak H.264 encoder libx264 dostává v této verzi podporu pro YUVJ422P a YUVJ444P. Nově rodící se hvězda a nástupce Ogg Vorbisu, formát Ogg Opus, lze v této verzi muxovat do Martošky. Přibyla podpora pro načítání EXIF dat z JPEGů, dekodér teletextu v DVB, podpora pro bezztrátovou kompresi a průhlednosti ve WebP, decoding pro AAC s nízkým zpožděním a verze s odolností proti chybám (ER AAC LD) a mnoho dalšího.

V případě zájmu stahujte FFmpeg 2.1 z domovského webu, nebo počkejte, až se objeví v repozitářích vašeho distra:

Zdroje: 
Kapitoly článků
1.  Novinky, ke stažení

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku FFmpeg 2.1: nový H.265 dekodér a demuxer pro TS, MKV i MP4

Středa, 30 Říjen 2013 - 12:18 | nosmo | autor pravděpodobně myslel "muxovat"
Středa, 30 Říjen 2013 - 12:07 | Thomas Needle | Docela mě zaujalo slovo "musovat"...

Zobrazit diskusi