Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

VP9

Co byste měli vědět, než koupíte Vegu

Radeony RX Vega jsou vydané, zrecenzované a pomalu se dostávají do prodeje. Co byste ještě měli vědět?

Netflix začal používat otevřený formát Google VP9

Ve stejné době, kdy Netflix začal zavádět možnost stažení videí, začíná také s přechodem na bezplatný formát VP9 od Googlu, alespoň na některých mobilních zařízeních. H.265 je zkrátka příliš drahé.
Amd Polaris Architecture 40

Radeon RX 480 přehrává hardwarově VP9 a umí dvouprůchodové kódování HEVC

Jednou z hlavních změn architektury Polaris je rozšířená multimediální podpora. Nové TrueAudio, hardwarový encoding HEVC až do 240 FPS, hardwarové přehrávání VP9 nebo dvouprůchodové zpracování videa…

Avidemux 2.6.12 přináší vylepšení pro H.265 i VP9

Zbrusu nová verze programu pro jednodušší zpracování videa Avidemux opět vylepšuje podporu pro oba hlavní současné formáty videa.
FFmpeg logo

FFmpeg 3.0 přináší hardwarovou akceleraci VP9 pod VA-API i DXVA2

Oblíbený ultimátní nástroj na multimédia, který je podhoubím řady programů s GUI, v nové hlavní verzi vylepšuje zejména podporu Googlího formátu videa.
OpenCL logo velké

Ittiam představil první VP9 encoder využívající OpenCL

Dosavadní encodery pro formát VP9, na kterém jede valná část YouTube, spoléhaly na sílu CPU. Společnost Ittiam ukázala první, který využívá OpenCL a může tak přesunout výpočet na daleko...
HEVC, H.265

Intel Kaby Lake doplní hardwarovou podporu 10bit HEVC / VP9 videa

Pokud jste nahlédli do roadmapy Intelu pro rok 2016, pak jste nemohli přehlédnout, že jednou z novinek pro desktopový socket bude Kaby Lake. Tato novinka bude více než jen přetaktovaným Skylakem…
VP9 logo

Google vydal novou verzi encoderu pro VP9

Nová verze Googlího kodéru / enkodéru pro formát VP9 je tu. libvpx 1.5.0 zavádí některé novinky, ale i určitou zpětnou nekompatibilitu s verzí 1.4.0.
E Logo

Microsoft ohlásil podporu VP9 v Edge, Ogg, Vorbis, Opus a další se zvažují

Redmondský obr oficiálně ohlašuje to, o čem se mluví již delší dobu. Webový prohlížeč Edge dostává podporu video formátu VP9 a kontejneru WebM. A v Microsoftu usilovně přemýšlí i nad Ogg formáty.
VLC 2.0.1

VLC dostane interní H.265 encoder, chystá podporu VP9 i Daala

Verze 2.2.0 oblíbeného multiplatformního přehrávače je doslova na spadnutí a novinky rozhodně stojí za to. Řadu dalších si ale tvůrci schovávají na VLC 3.0, projekt rozhodně neusíná na vavřínech.
Jedna sekunda na internetu - YouTube

Konečně: YouTube přechází na HTML5

Čtyři roky poté, co se objevila zkušební podpora pro HTML5 <video> tag přechází YouTube na HTML5 přehrávač jakožto výchozí. Na webu tak dochází k evoluční výměně neustále děravého Flashe za...

Které procesory od Intelu zvládají akceleraci HEVC / h.265 4k videa?

Intel upřesnil podporu HEVC / h.265 a VP9 videa na procesorech generace Broadwell a Haswell. Netýká se totiž zdaleka všech modelů - pojďme se na to podívat…
Intel Broadwell Y Core M In Hand

Lednový ovladač Haswellu a Broadwellu podporuje h.265 a VP9, ale jen částečně

Od počátku roku 2015 přichází jedna zpráva o podpoře HEVC / h.265 videa za druhou, a tak se postupně dostalo i na Intel. Jeho nové ovladače aktivovaly podporu pro GPU posledních dvou generací.

YouTube nasadí pro 4k videa VP9, výhledově H.265

Společně s informací o nasazení podpory pro 48fps a 60fps video na YouTube se objevuje opět i zpráva o lepších kompresních systémech.

Druhá generace Maxwellu prý nabídne podporu h.265

4k standard je jedním z pilířů, na nichž bude stát marketing nových produktů, které souvisejí s videem, grafikou a zobrazováním. Nvidia si toho je vědoma, a tak nová generace Maxwellu bude umět h.265.

Stránky