Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Ogg Opus

Byla vydána finální verze 1.2 referenční implementace formátu Opus. Posouvá jej kvalitativně opět o kus dál, pojďte se tedy podívat a sami si poslechnout, jak Opus 1.2 válí.
Ogg Opus logo
Pomalu se blížící vydání nové verze 1.2 (výchozího) encoderu formátu Opus opravuje jednu zásadní chybu, která se vyskytovala v kódu pro prostorový zvuk.
blog
Byl jsem upozorněn, že v hlubinách českého internetu se lze dočíst, že formát .mp3 je oficiálně mrtvý. Nebýt toho, že jde jen o titulek, který má nalákat, byl by to adept na blábol roku.
blog
Osobně používám nejvýše 2TB disky. Důvod je zčásti prozaický (MBR × GPT) a zčásti psychologický. 2TB disky mě nutí držet množství dat na uzdě.
Ogg Opus logo
Otevřený zvukový formát Opus, jež lze chápat jako morální nástupce Ogg Vorbis, se brzy objeví v nové verzi. Zkušební vydání 1.2 je již na světě a slibuje podstatně větší kvalitu kompresních algoritmů.
Ogg Opus logo
Poslední větší verzí formátu Opus, byla 1.1 z prosince 2013. Celé dva roky tedy probíhal vývoj upgradu 1.1.1, který přináší zejména výkonnostní optimalizace pro většinu podporovaných platforem.
VLC logo popcorn
Třetí hlavní vydání oblíbeného (nejen) all-in-one přehrávače VLC chystá spoustu skvělých novinek.
 
Nové vydání multimediálního frameworku FFmpeg 2.3 "Mandelbrot" také přináší vlastní nativní podporu formátu Ogg Opus a vylepšené resamplování audia.
Ogg Opus logo
Nová verze audio formátu Opus zlepšuje kvalitu encodingu a rychlost na všech platformách včetně ARMu.
FFmpeg logo
Projekt megabalíku kodeků pokračuje novou verzí. Vedle výše uvedeného jsou zde třeba vylepšení pro AAC, podpora Ogg Opus v Matrošce a mnoho dalšího...