Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CES2014

Sony a5000 - Obrázek 4
Tohle je prý ta vůbec nejlehčí bezzrcadlovka disponující wifinou. Sony asi definitivně opouští značku NEX, i tento přístroj spadá do řady Alfa.
Samsung NX30 - Obrázek 4
Nová vlajková loď mezi bezzrcadlovkami Samsung prošla solidním evolučním procesem.Jihokorejský gigant nadále spoléhá na 20Mpix+ APS-C snímač vlastní výroby, ale přidává řadu novinek.
Nikon D3300 - Obrázek 5
Japonský výrobce přestavil druhou generaci své nejlevnější zrcadlovky s 24Mpix APS-C snímačem. V čem je model D3300 lepší oproti D3200, to si povíme právě teď.
Panasonic Lumix GH4 4k
Panasonic přivezl na letošní CES i takový malý teaser na příští model své Micro43 bezzrcadlovky. Lumix GH4, případně Lumix 4k, hlásá hlavní novinku hned nápisem na těle.
Asus PB287Q - Obrázek 6
Superlevný 4k monitor musí mít háček, viďte? Asus jej samozřejmě má, otázkou ale zůstává, jestli je to háček neodpustitelný, 4k monitor za 799 dolarů je ale bomba.
Sharp Why don't we have both
Zdaleka ne všechny produkty, které je možné na CESu vidět, jsou určené k vydání. Některé před sebou mají ještě nemalou část vývoje a jejich výrobce na nich především prezentuje, kam až je možné zajít…
Intel Edison - Obrázek 2, Brian Krzanich
Procesorový gigant Intel toho na CESu předvedl víc, jednou z největších zajímavostí je ale nepochybně minipočítač schovaný do těla velikost běžné paměťové karty formátu SD.
 
Texas Instruments DockPort Controller
DockPort, ve vývojové fázi známý jako Lightning Bolt, se v poslední fázi před nástupem na trh podařilo společnosti AMD prosadit jako otevřenou technologii, kterou VESA přijala za průmyslový standard.
Samsung WB2200F - Obrázek 1
Podobnost s Lumixem FZ70 od Panasonicu je čistě náhodná. I Samsung přichází s ultrazoomem s rozsahem 20 až 1200mm. Přidává ale dva gripy i WiFi.
AMD CES 2014 007
Do oficiálního vydání Kaveri ještě pár dní zbývá, přesto se na svět dostávají informace, která (byť s razítkem oficiálnosti přímo od výrobce) přinášejí více otazníků než odpovědí.
Netflix 4k
Americký internetový poskytovatel obsahu přišel s očekávaným oznámením. Do budoucna bude veškerou svoji vlastní produkci točit ve 4k. FullHD je tedy, alespoň v USA, na počátku svého konce.
Zotac ZBOX Steam Machine - Obrázek 11
I zelenou barvou natřený výrobce grafických karet Zotac představil svoji verzi Steam Machine. A rozhodně stojí za to.
Synaptics Touch Wide
Známý výrobce si hodlá udržet dominanci v noteboocích, stejně jako v ultramobilním segmentu. Na trh tak míří hned dvě nové technologie.
Nikon D4s - Obrázek 4
Nástupce nejvyššího modelu, zrcadlovky D4, dostane zbrusu nový procesor i ještě rychlejší auto-focus.
Dolby Vision - Obrázek 1
Dolby Laboratories představily na CESu novou zobrazovací technologii Vision, která má dát světu nástroje pro to, aby obraz na TV v obýváku co nejvíce odpovídal skutečnosti, tedy tomu, na jakou...