Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CMOS

První plně funkční zakřivený full-frame snímač mají francouzští vědci

Zakřivený, či spíše zaoblený snímač je svatým grálem budoucího vývoje, kdy se bude moci značně zjednodušit konstrukce objektivů a vše půjde právě díky této inovaci lépe. Francouzi první takový...
blog

Co s CCD / CMOS / analog dilematem?

Jak správně zaznělo v diskusi pod mým posledním zápiskem, nemusíme nostalgicky volat jen po fotkách z CCD či filmu, ale je tu také starý dobrý Foveon X3.
blog

CCD versus CMOS versus film v roce 2017

Film paběrkuje, to je zcela zjevné. CCD čipy byly prakticky kompletně nahrazeny výhodnějšími CMOS typy, to je také zcela zjevné. Stále častěji však vídám nostalgická volání nejen po éře filmu, ale...

Sony lepí DRAM přímo na CMOS snímač

Dalším principiálním vylepšením CMOS snímačů po přechodu k BSI architektuře, bude u Sony zjevně implementace DRAM části přímo v rámci snímače.

Poptávka po CMOS snímačích poroste i díky duálním fotoaparátům ve smartphonech

CCD snímače už fakticky pozice ve fotoaparátech vyklidily (poslední 20Mpix 1/2,3 zoufalosti pomiňme) a CMOSů bude i nadále jen a jen přibývat.

CMOSIS nabídne 48Mpix CMOS snímač schopný záznamu 8k/30fps videa

Belgický výrobce snímačů, který mimo jiné vyrábí i pro firmu Leica, představil nový snímač malinko věší než full-frame. Jeho rozlišení je 48 megapixelů a dokáže i záznam 8k videa za pomoci globální...
Nikon D5200 - Toshiba snímač

Toshiba prodá svou snímačovou divizi firmě Sony za 4 miliardy Kč

Cenovka 20 miliard jenů visí nad obchodem, ke kterému brzy dojde a který učiní ze Sony zase o něco silnějšího vládce na trhu fotografických snímačů

Sony se zbavuje výroby snímačů, udělá z ní samostatnou firmu

Výroba snímačů, nejúspěšnější divize, už dlouho nebude součástí Sony. Vedení se rozhodlo, že tento provoz nebude dál dotovat méně úspěšné divize, a tak zakládá novou firmu, které snímače přenechá.

Lasery ničí CMOS snímače

Chcete-li točit nějaké video například na diskotéce, tak hodně dobře zvažte, jestli náhodou nemáte přístroj s CMOS snímačem. Zejména pak pokud jde o FSI, tedy předchůdce BSI technologie.
Leica M Monochrom 246 7815201095

Černobílá Leica M Monochrom Type 246 dostala 24Mpix CMOS

Cenovka těsně pod 200 tisíc Kč, rozsah začínající na brutálních ISO 320 díky nejnovějšímu full-frame CMOSu, ale hlavně žádná bayerova maska. Leica M Monochrom 246 fotí jen do čb.

Nové snímače od Sony zahrnují 20MPix M43, 19FPS APS-C nebo 30FPS 20Mpix 1/1.7

Je libo 20MPix snímač, který zvládá fotit při 30 FPS? Ten i řada dalších se objevily na novém webu Sony, kde společnost prezentuje CMOS určené ostatním výrobcům foto- a videotechniky.

Místo pouzdření čipů pro Playstation bude Sony vyrábět fotosnímače

Sony v poslední době posiluje oddělení, která vykazují zajímavé zisky a naopak redukuje ztrátové divize. Brzy proto zavře celou továrnu, která se dlouhá léta podílela na výrobě konzolí Playstation.
Toshiba logo

Nový 20Mpix snímač Toshiba pro smartphony umí 22fps v plném rozlišení

Ve sníženém rozlišení 16 Mpix si snímač troufne dokonce na 28 fps. Tohle je budoucnost smartphonů, budoucnost megapixel war.
Imx 123 B 3 2

Sony vylepšila svůj BSI CMOS, je odolnější proti přepalům

Největší bolístka malých snímačů, tedy nízký dynamický rozsah, na to se zaměřila Sony ve vývoji nového snímače IMX123LQT. A je na co se dívat!
Sony Cyber-shot RX100 II - Obrázek 1

Nový 20Mpix snímač pro Sony RX100 zvládne 22fps v plném rozlišení

Již příští generace profi kompaktů by mohla nést snímač, k němuž vedl hodně velký evoluční skok. Co byste řekli až na 4k/60fps video v malém kompaktu?

Stránky