Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CMOS

Sony přišla s novou technologií, kterou - přinejmenším v počátku - uplatní ve fotomodulech pro mobilní zařízení. Slibuje vynikající výsledky, vypadá zajímavě, ale pár háčků se najde…
V poslední době se objevily nové patenty společnosti Sigma, které by mohly směřovat k nové generaci fotoaparátů řady DP. Jedním z vylepšení by byla podpora videa, druhým rozšíření řady DP o zoom.
Zakřivený, či spíše zaoblený snímač je svatým grálem budoucího vývoje, kdy se bude moci značně zjednodušit konstrukce objektivů a vše půjde právě díky této inovaci lépe. Francouzi první takový...
blog
Jak správně zaznělo v diskusi pod mým posledním zápiskem, nemusíme nostalgicky volat jen po fotkách z CCD či filmu, ale je tu také starý dobrý Foveon X3.
blog
Film paběrkuje, to je zcela zjevné. CCD čipy byly prakticky kompletně nahrazeny výhodnějšími CMOS typy, to je také zcela zjevné. Stále častěji však vídám nostalgická volání nejen po éře filmu, ale...
Dalším principiálním vylepšením CMOS snímačů po přechodu k BSI architektuře, bude u Sony zjevně implementace DRAM části přímo v rámci snímače.
CCD snímače už fakticky pozice ve fotoaparátech vyklidily (poslední 20Mpix 1/2,3 zoufalosti pomiňme) a CMOSů bude i nadále jen a jen přibývat.
 
Belgický výrobce snímačů, který mimo jiné vyrábí i pro firmu Leica, představil nový snímač malinko věší než full-frame. Jeho rozlišení je 48 megapixelů a dokáže i záznam 8k videa za pomoci globální...
Nikon D5200 - Toshiba snímač
Cenovka 20 miliard jenů visí nad obchodem, ke kterému brzy dojde a který učiní ze Sony zase o něco silnějšího vládce na trhu fotografických snímačů
Výroba snímačů, nejúspěšnější divize, už dlouho nebude součástí Sony. Vedení se rozhodlo, že tento provoz nebude dál dotovat méně úspěšné divize, a tak zakládá novou firmu, které snímače přenechá.
Chcete-li točit nějaké video například na diskotéce, tak hodně dobře zvažte, jestli náhodou nemáte přístroj s CMOS snímačem. Zejména pak pokud jde o FSI, tedy předchůdce BSI technologie.
Leica M Monochrom 246 7815201095
Cenovka těsně pod 200 tisíc Kč, rozsah začínající na brutálních ISO 320 díky nejnovějšímu full-frame CMOSu, ale hlavně žádná bayerova maska. Leica M Monochrom 246 fotí jen do čb.
Je libo 20MPix snímač, který zvládá fotit při 30 FPS? Ten i řada dalších se objevily na novém webu Sony, kde společnost prezentuje CMOS určené ostatním výrobcům foto- a videotechniky.
Sony v poslední době posiluje oddělení, která vykazují zajímavé zisky a naopak redukuje ztrátové divize. Brzy proto zavře celou továrnu, která se dlouhá léta podílela na výrobě konzolí Playstation.
Toshiba logo
Ve sníženém rozlišení 16 Mpix si snímač troufne dokonce na 28 fps. Tohle je budoucnost smartphonů, budoucnost megapixel war.