Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Cortex-A53

Nemíří do hi-end výšin a nehraje si na vývoj vlastních ARM CPU. Xiaomi vstupuje na pole návrhu vlastních ARM SoC pozvolna.
Na den přesně 4 roky po vydání vůbec prvního 256MB Raspberry Pi přichází na svět Raspberry Pi 3. Nový model má stejnou cenovku jako dvojka, ale lepší parametry.
20924 A 5558638
Včera jsme se bavili o chystaném 10jádrovém ARMu od Qualcommu, jeho konkurent od MediaTeku nyní přichází na trh. Helio X20 slibuje mnoho, včetně podpora až 32Mpix fotoaparátů či 4k videa v...
Známý výrobce jde na tříúrovňový big.LITTLE čip zcela jinak než konkurenční MediaTek. Čím se budou lišit oba koncepty? A který nakonec uspěje?
Čtyřjádro s ARMv8 architekturou Cortex-A53 a podporou 4k rozlišení a H.265 videa, bude možná dokonce letošním mainstreamem. Allwinner ho totiž umí dodat za naprosto brutální cenu.
Osm rovnocenných procesorových jader a DirectX 11.2 kompatibilní grafika, to je recept Qualcommu na další generaci mainstreamového mobilního procesoru. Komu přijde osm jader zbytečných, pro toho je...
Huawei logo 2014
Moc osmijádrových ARMů po světě není, většinou jde v mobilním segmentu o 4+4core big.LITTLE čipy. Do klubu se ale připojuje i čínský výrobce Huawei, který chystá vlastní 64bit 8core ARM.
 
Samsung Exynos 5 Octa - img1
Když se váš „úhlavní nepřítel“ a současně výrobní partner Apple chvástá prvním 64bit ARM SoC v mobilu, musíte prostě reagovat. Samsung také svůj 64bitový Exynos chystá.
ARM logo AMD logo
I když se o nich po dlouhou dobu mluvilo, teprve nyní došlo k formálnímu uvedení. ARM vidí v nové architektuře řady Cortex A-50 ten nejefektivnější i nejvýkonnější produkt, s jakým dosud přišla…