Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Firefox OS

Poslyšte příběh operačního systému Firefox OS z pera jednoho z tvůrců, který na něm pracoval 5 let, od dob projektu Boot 2 Gecko.
Zajímavý operační systém od Mozilly definitivně končí. Nebudou vycházet nové verze ani pro Smart TV od Panasonic, Mozilla kompletně ukončuje práce i podporu. Tečka.
blog
S Androidím smartphonem jsem vydržel přesně 252 dní. Bylo to setkání vlastně celkem příjemné, ale před pár týdny nastal čas přesunout se zase o dům dál.
Firefox OS žije dál, to víme. Ale on přežije i konec ve smartphonech, Mozilla jeho vývoj pro tento typ zařízení přenechává komunitě, která bude pokračovat pod původním názvem Boot2Gecko.
Podpora všemožných druhů klasického TV vysílání je absolutní samozřejmostí, výrobci Ultra HD TV se tak primárně zaměřují na hlavní zdroj zájmu, internetové streamování ve 4k. Panasonic jde i s...
Firefox OS
Jak víme už nějakou dobu, tak se nyní stalo. Mozilla oznámila termín definitivního konce Firefox OS pro smartphony. Poslední verzí se stane letošní 2.6 a nejpozději do začátku roku 2017 svět...
Firefox OS
Slibný projekt na webových technologiích postaveného OS pro smartphony a tablety z dílen Mozilly končí. Organizace oznámila, že ukončuje prodeje smartphonů s Firefox OS a také vývoj tohoto...
 
Firefox OS nejen ve smartphonech, televizorech či pračkách, ale také v běžných „hloupých“ telefonech, tuhle zajímavě podivnou (či podivně zajímavou) vizi představila Mozilla v krátkém videu.
Ultralevný mobil s Firefox OS nebude. Mozilla přehodnotila svoje plány na 25dolarový smartphone, místo toho se chce soustředit na kvalitu.
Ač má firma již dlouhá léta velkou továrnu na výrobu televizorů v Plzni, teprve nyní začíná s dodávkami letošních modelů FullHD a zejména Ultra HD televizorů s Firefox OS na našem kontinentu.
Alcatel Ffos 2 02
Firefox OS v České republice nemá zrovna na růžích ustláno. Telefonů s ním je dostupných méně než šafránu, takže potěší cokoli nového z oficiální distribuce.
blog
Trh výrobců TV je stále méně o hardwaru a stále více o softwaru. Letos podle všeho bude ta druhá složka hrát ještě důležitější roli.
U příležitosti výstavy CES 2015 se Mozilla pustila v rámci propagace Firefox OS do zajímavých náznaků. Systém po smartphonech a tabletech zamířil i do televizorů, ale to zjevně není konečná.
Na CESu 2014 to Panasonic letmo zmínil, na CESu 2015 nyní oznamuje konkrétní modely. Po WebOS, Android TV či Tizenu tak míří na trh další TV s alternativním linux-based OS.
Firefox OS
Sotva se tento operační systém začal zabydlovat ve smartphonech, Mozilla jej portuje i pro nejpopulárnější pidipočítače od Raspberry.