Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FLAC

blog
Byl jsem upozorněn, že v hlubinách českého internetu se lze dočíst, že formát .mp3 je oficiálně mrtvý. Nebýt toho, že jde jen o titulek, který má nalákat, byl by to adept na blábol roku.
Windows 10 jsou od nejnovějšího buildu schopny jakž-takž rozběhat některé linuxové věci, což samozřejmě vyvolalo otázku, jak je na tom tento subsystém s výkonem oproti nativnímu Ubuntu.
blog
3Dfx karty
V počítačovém světě se pohybuji 21. rokem, takže už jsem zažil ledacos. Ne že by bylo nějaké extra výročí na vzpomínky, ale tohle letní sucho vysloveně svádí k menšímu vypíchnutí toho...
Opusťme teď na chvíli debaty o Windows 10 a podívejme se, jaké novinky přináší nový verze 1.3.1 referenčního programu FLAC. Stojí totiž rozhodně za to.
blog
Nadellův Microsoft bourá další dogmata, která platila za Gatese a Ballmera. Windows10 tak přinesou podporu dvou klíčových otevřených formátů. Chybí ale i nadále ten třetí?
I když tato zpráva asi nepotěší uživatelskou skupinu BFU ani zarputilé audiofily, kteří potřebují kompletní kodek, skupina náročnějších konzumentů multimediálního obsahu si může říct: „konečně“.
FLAC logo 2013
Otevřený formát FLAC se po dlouhých 6 letech vrací s novou verzí 1.3.0. Nečekejte zázračné změny v kompresním formátu, jeho efektivitě či rychlosti, ale přesto je tu řada zajímavých novinek…
 
Asus O!Play Air - pravá strana
V recenzi tohoto týdne jsme se rozhodli proklepnout další produkt určený mimo jiné pro nakládání s FullHD videem. Asus O!Play Air je malá levná krabička, která si umí poradit s širokou škálou vi...