Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

GTX 750

V roce 2013 vydala NVIDIA hi-endovou GeForce GTX 780 Ti. Jednalo se o velký Kepler, který je vyroben 28nm procesem. Jak si vede oproti modernějším kartám?
V roce 2015 vydala AMD grafické karty založené na GPU Fiji, první GPU s HBM pamětí. Velmi zajímavá byla varianta Fury Nano, která měla velmi slušnou efektivitu a slušný výkon. Jak si vede v roce 2018?
Čip GM107, který využívá GeForce GTX 750 (Ti), se již nevyrábí, 16nm náhrada je daleko a Nvidia musí na situaci nějak reagovat. Řešením bude použití čipů, které známe z GeForce GTX 960.
Neslyšné chlazení, přetaktování od výrobce a příznivá cena budou devízou této novinky od firmy, která ví, kdy je ten pravý čas na hraní.
Palit Geforce Gtx 750 Ti Kalmx Pasivni 04
Parametry čipu GM107 působí, jakoby od vydání volaly po pasivně chlazeném modelu. Volání nyní vyslyšel Palit, který přichystal bezvětráčkovou GeForce GTX 750 i rychlejší variantu s „Ti“…
Do kernelu 3.15 míří další části podpory GeForce GTX 750 a 750 Ti v rámci otevřeného ovladače nouveau. Je ale o co stát? Má nouveau šanci proti uzavřenému ovladači od Nvidie?
Včera jsme si rozebrali důvody, proč GeForce GTX 750 (Ti) nepodporuje anti-aliasing CSAA. Možná ještě zajímavější je však absence režimu MSAA 8×, což by kartu stavělo mimo standard DirectX 11.
 
Téměř měsíc po vydání první generace Maxwellu vyšla najevo zvláštní informace - Nvidia v tichosti u této řady GPU vypustila podporu rychlého anti-aliasingu CSAA, který uvedla jako novinku s čipem G80…
První Maxwell samozřejmě pracuje skvěle s ovladačem GeForce řady 334.xx. Ale co ovladač otevřený, tedy nouveau? Nvidia, která před časem změnila přístup, má jisté plány.
První čip z řady Maxwell je konečně na světě. GM107 v provedení GeForce GTX 750 a GTX 750 Ti se již dostává do prodeje, a tak se v krátkosti podíváme, jak si nová generace (byť názvoslovném hávu té...
Pokud lze věřit fotkám potulujícím se internetem, tak je GeForce GTX 750 s GPU GM107 malou kartou s 6pin PCI Express napájením.