Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Mageia

Vyšla Mageia 6

Po dlouhých peripetiích vychází nová verze linuxové distribuce Mageia. Přináší spoustu zajímavých novinek, přičemž její podpora potrvá nejméně do ledna 2019.

Vyšla Mageia 6 RC

Dlouhý porod šestého vydání linuxové distribuce Mageia pokračuje. Dítě již sestoupilo a je vidět hlavička.
blog
Mageia logo 2013

Vyšla Mageia 6 sta2

Tohle bylo asi nejdelší těhotenství, ze kterého se dokonce stále ještě nezrodila verze finální, nýbrž druhá testovací. Na porod tedy čekáme dál, ale šestý potomek se vyvíjí dobře.

Mageia vysvětluje situaci

Druhé stabilizační vydání, natož finální verze Mageia 6, je stále v nedohlednu. A jelikož už to začíná být příběh á la Duke Nukem Forever, je čas si vyjasnit, jak to s Mageiou vypadá.
Mageia logo 2013

Mageia 5.1 prodlužuje život do příchodu verze 6

Jelikož se pomalu blížil konec podpory vydání Mageia 5 a šestka stále nikde, opět tvůrci, podobně jako s verzí 4.1, přicházejí s dílčí aktualizací instalačních obrazů.
Mageia logo 2013

První stabilizační vydání Mageia 6

Ač proces vydání linuxové distribuce Mageia 6 stále nabírá zpoždění, můžeme se konečně podívat na první stabilizační vydání, které už lze pro odvážné doporučit i k běžnému užívání. Zaujme například...
blog

Přežije Mageia příštích 5 let?

Malé linuxové distribuce, které nezakládají na Ubuntu, to nemají lehké. Vývojářů je poskrovnu, žádný mecenáš nelije do vývoje hromady dolarů a spousta věcí se vyvíjí tak nějak jakoby na koleně.

Mageia 5 konečně vyšla

Po hodně dlouhém porodním procesu, v jehož závěru došlo i na selhání serverového hardwaru, vyšlo páté vydání distribuce Mageia, která je pokračovatelem dnes již zesnulé Mandrivy.
blog

Proč i po třech letech stále používám Linux, ale uvažuji i o Windows 10

Možná jste to už zažili. Máte svůj operační systém natolik zabydlen, že vás nic nenutí uvažovat o změně. K takovému stavu můžete dospět i s tak roztříštěným systémem, jakým GNU/Linux je.

Mageia 5 až v březnu, nejsou lidi

Druhá beta verze následníka Mandrake / Mandrivy přichází se smutným dodatkem. Finální vydání 5 přijde až 10. března, protože vývoj stále neprobíhá potřebným tempem. Malé distro v ohrožení?

Mageia 5 přijde až v lednu 2015

Čerstvě vydaná Beta 1 přichází s šestitýdenním zpožděním. Jeho příčinou byly problémy s přechodem na RPM 4.12 z čehož pak vyplynulo, že finální verze se před Vánoci nedočkáme.

Mageia 4.1 záplatuje Heartbleed Bug i chybu v kernelu

Tvůrci forku původní Mandrivy se rozhodli vydat nové instalační obrazy, které reflektují dvě kritické bezpečnostní chyby poslední doby. Mageia 4.1 je tu.
blog

Dva roky na Linuxu: nelituji jediné minuty!

V těchto dnech se uzavírá druhý rok, kdy funguji výhradně na Linuxu. Čtěte dál, pokud vás zajímá, jaké poznatky jsem za to dobu nabyl.

Co si myslí Gaël Duval o Ubuntu, Mac OS X a OpenMandrivě

Co dělá zakladatel Mandrakelinuxu přejmenovaného později na Mandrivu? Jakou linuxovou distribuci či OS používá a co si myslí o současném Ubuntu?

Vyšla Mageia 4: nová uvítací obrazovka i experimentální podpora UEFI

Na světě je čtvrté vydání linuxové distribuce Mageia. Novinek oproti verzi 3 je celá řada, nejviditelnější je jistě nová a unikátní uvítací obrazovka.

Stránky