Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

NVM Express

Nová generace M.2 SSD s podporou NVM Express protokolu v podání Samsungu přichází s vrstvenými TLC čipy. Přesto nabízí zajímavé parametry.
Řadiče Phison mají obvykle pověst těch horších. Nová produktová řada pro PCIe / NVMe SSD ale šplhá na stejně špičkové parametry jako konkurence. Je tu také nový řadič pro SATA SSD.
Vysoká rychlost, záruka v délce 5 let a díky použití MLC čipů také vysoká životnost zápisu, to je ve stručnosti nová řada M.2 SSD od ADATA.
NVM Express SSD pro M.2 s PCI Express linkami lze konstruovat i lacině. Patriot to zkouší s řadičem Phison, polovičním počtem linek a TLC čipy.
Nová řada špičkových SSD od Kingstonu nabídne rychlosti v jednotkách GB/s a kapacity sahající až po 3,2 TB.
Dvě nové řady SSD od Samsungu již (opět) zcela opomíjejí zastaralé a pomalé 6,0Gbit/s SATA rozhraní. 960 Pro i EVO jdou do prodeje v podobě M.2 2280 kartiček využívajících PCI Express 3.0 ×4...
Rozhraní NVM Express ve verzi 1.2 zavádí podporu připojení SSD úložišť přes kabelová síťová rozhraní jako Ethernet, Fibre Channel či InfiniBand. Současně přichází také specifikace NVM Express...
 
Zdá se, že nakonec došlo u Patriotu k určitému odkladu, protože jím představená NVMe SSD z ledna tohoto roku jdou na trh až nyní. Ale buďme za to rádi, každý další výrobce NVMe PCIe/M.2 SSD je...
Toshiba, která před časem koupila OCZ, uvádí na trh první SSD pod novou společnou značkou. Jde o současný spotřebitelský hi-end, tedy SSD pro M.2 slot s PCI Express adaptérem a podporou NVMe.
Zbrusu nová, pekelně rychlá SSD od OCZ jsou vybavena duálním rozhraním, které umožňuje SSD sdílet dvěma serverům.
Dle vlastních slov má Seagate k dispozici funkční SSD s rychlostí dosahující 10 GB/s. Hotové, připravené pro výrobu a odpovídající specifikacím facebooku a jeho Open Compute Project.
Už i americký Patriot nabízí SSD hodná roku 2016, tedy NVMe typy s udávanou přenosovou rychlostí až 3 GB/s.
Nejnovější generace SSD od Plextoru dostává do vínku vše, co je aktuálně k dispozici.
Již žádné SATA rozhraní s AHCI, které oboje sráží výkon SSD na zlomek jeho možností. Řada 950 Pro od Samsungu využívá M.2 slot a NVMe protokol.
53 F
Ani Toshiba nezahálí a též ohlašuje SSD v podporou rozhraní NVM Express. Stejně jako Samsung nabízí rovnou tři nové řady.