Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Pentax

Ricoh dementuje úvahy asijského tisku o konci fotoaparátů Pentax

Nikkei Asian Review přišly s informací o tom, že japonský Ricoh radikálně přehodnotí svoji strategii a možná ukončí fotoaparáty značek Pentax a Ricoh GR. Zachováno bude zaměření na VR, kde trh roste.
blog

Proč všechny digitální středoformáty stojí za prd?

Server dpreview se zamýšlí nad tím, že 50Mpix středoformát od Fujifilmu toho vlastně nemůže až tak moc nabídnout. Mají pravdu, nebo jde o blábol?
blog

Co dělají Canon a Nikon špatně?

Za posledních 10 let se svět digitálních fotoaparátů drasticky změnil a mám dojem, že Canonu a Nikonu tak trochu ujíždí vlak

Pentax KP dostal netradiční ISO 819200 a elektronickou závěrku s časem 1/24000

Pentax se nadále drží klasických zrcadlovek, přičemž nejnovější přírůstek v segmentu APS-C bude příjemným upgradem, opět v podobě poměrně malého tělíčka.
blog
Pentax Q

Spekulace: Pentax Q skončil, Ricoh uvede typově jiné bezzrcadlovky

Z webu amerického Pentaxu / Ricohu zmizela řada bezzrcadlovek Q. Jelikož poslední model Q-S1 měl ukončenu výrobu již loni, je nasnadě, že ani tenhle projekt se Pentaxu nepodařil.

Pentax K-70 je vyšší 24Mpix APS-C model bez GPS

Pentax si po letech konečně dopřál full-frame zrcadlovku, která informačně zcela zastínila skvělý APS-C model K-3 II i oblíbenou levnou zrcadlovku K-50. Uvidíme, jak se povede připravovanému modelu...
0851004186

Pentax uvedl 36Mpix full-frame K-1

Více než 10 let čekání na digitální full-frame od výrobce, který digitální full-frame prezentoval jako první, je u konce. Pentax uvedl zrcadlovku K-1, která na trh zamíří v dubnu tohoto roku....

Uvedení full-frame Pentax K-1 je na spadnutí, známe parametry

Full-frame od Pentaxu přinese efektivní rozlišení 36,4 Mpix a hmotnost pod 1 kg. Tělo bude konkurencí spíše pro Nikon D810 než třeba Nikon D5, přesto však na full-frame trh vstoupí další významný...
Main Img 01

Pentax přichystal speciální verzi středoformátu 645Z IR

Aktuálně nejvyšším ještě relativně dostupným fotoaparátem schopným fotit i IIR spektrum, je upravený středoformát 645Z IR od Pentaxu s 51 megapixely na snímači velikosti 170 % fullframu.
Pentax K-3 - Obrázek 1

Pentax spustil zimní cashback na zrcadlovky K-S2 a K-3 II

Slevu 1300Kč na své zrcadlovky nemá jen Nikon, ale nově i český Pentax. V jeho případě jde o dva modely z poslední generace APS-C zrcadlovek.

Full-frame Pentax na fotografiích

Z hlediska vzhledu byly zatím k vidění jen makety, případně hodně do tmy halené rendery a podobné věci. Nyní se ale chystaná full-frame zrcadlovka od Pentaxu ukazuje v celé své kráse.

Za full-frame objektivem HD PENTAX-D FA 24-70mm F2.8 ED SDM WR stojí Tamron

Pentax vypouští jednu narážku na chystanou full-frame zrcadlovku za druhou. Tou, která mluví jasnou řečí, je další objektiv určený pro pokrytí políčka velikosti 36×24 mm. Jenže jak už to tak u...

Full-frame od Pentaxu bude příjemně malý

To, že Pentax umí vecpat velmi kvalitní zrcadlovku do velmi malých rozměrů, víme od APS-C modelů. Nijak velkou výjimkou z toho pravidla nebude ani full-frame model chystaný na jaro příštího roku.
9445392032

Pentax K-3 II používá pixel-shift pro FullRGB snímání!

Nejlepší APS-C zrcadlovka na trhu, to je ve zkratce nový Pentax K-3 II. Na rozdíl od Olympusu totiž Pentax nepoužil posuv snímače ke zvýšení rozlišení, nýbrž pro získání plnobarevné informace,...

Pentax použije posuv snímače na FullRGB po vzoru Hasselbladu

Zatímco Olympus využívá posuv snímače ke zvýšení efektivního rozlišení fotek, Pentax jde cestou posuvu využitého ke snímání plné barevné informace pro každý pixel.

Stránky