Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Steamroller

Už by se mohlo zdát, že se po letech výzkumů objevují bezpečnostní slabiny pouze na procesorech Intel, ale není to tak. Výzkumníci z Rakouska a Francie objevili i slabinu procesorů AMD…
Místo obvyklé „zubní pasty“, kterou AMD používá mezi vlastní čip a rozvaděč tepla, nese nejvyšší model APU rodiny „Godavari“ opět plnohodnotný materiál. Heatspreader je k jádru procesoru přiletován.
P 1100785 Ntb
V dnešním testu se podíváme na základní notebook postavený kolem APU platformy od AMD. Jak moc se Lenovu podařilo skloubit pouze 19W APU s dalšími komponentami včetně hybridního disku?
Amd Fx 8300 Athlon Ii X 4 860 K 01
Krom serverového kitu s ARM Opteronem A1100 připravila AMD i několik novinek pro desktop. Jde o procesory pro socket AM3+ a FM2+ postavených na architekturách Steamroller a Piledriver.
Zajímavým způsobem se téměř dvě tisícovky uživatelů snaží přesvědčit AMD k vydání procesorů řady FX postavených na architektuře Steamroller. Netroufáme si odhadovat, zda se k tomuto počinu...
AMD Steamroller 16-core ilustrace
… a máme to černé na bílém od AMD. Osm modulů, tedy šestnáct procesorových jader, to je přesně čtyřnásobek toho, co nabízí před týdnem uvedené APU Kaveri…
AMD Kaveri die
Tímto okamžikem je oficiálně uvedeno APU Kaveri, patrně nejdéle očekávaný produkt AMD posledního roku. Dnes se dozvíte o jeho architektuře a desktopových modelech, které vycházejí jako první…
 
AMD Kaveri čipy
Začátkem června se AMD pochlubila vzorky APU Kaveri, prvního produktu s procesorovou architekturou Steamroller. Jeden z kousků možná zůstal někomu za nehty.
AMD Fusion APU 2
S PCIe 3.0 je zatím AMD tak trochu na štíru. Desktopové procesory jej neumějí, APU jej umí, ale nepoužívají a v případně ultramobilních APU o něm AMD raději mlčí. To by se mohlo změnit s APU Kaveri.
AMD Kaveri čipy
Neuteklo ani pár desítek hodin od uvedení desktopového APU Richland a už se objevily snímky čipu další generace, 28nm APU Kaveri. Krom toho se dozvídáme i více o kompatibilitě socketu FM2+…
AMD Kaveri hUMA
Na APU Kaveri jsou ze všech letošních produktů AMD kladeny nejvyšší nároky. Právě kvůli nové procesorové architektuře Steamroller, kterou představí. Stane se tak zřejmě na přelomu léta a podzimu.
Excavator
Minulý měsíc se odkudsi znovu rozšířily fámy, že AMD končí s vývojem procesorů. Jako již loni v listopadu, tak i nyní AMD využila první možnou příležitost a tyto zvěsti vyvrátila.
Steamroller parní válec
Procesorové architektury Steamroller se sice dočkáme ještě letos v rámci 28nm APU Kaveri, ale v samostatném provedení ji jen tak neuvidíme. Minimálně ne do poloviny příštího roku.
AMD enterprise roadmap 2013 2014 17
V aktuální prezentaci divize AMD SeaMicro orientované na serverový segment jsme objevili roadmapu na následující dva roky. Ta potvrzuje nedávné vyjádření AMD, kde firma dementovala konec velkých...
Steamroller parní válec
Opět máme jednu kachnu na odstřel. Oblíbené zprávy o tom, že Piledriver a Trinity budou posledními velkými x86 čipy od AMD, nestojí na reálných základech - jsou zkrátka jen výplodem bujné fantazie.