Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Windows Phone

Microsoft se opakovaně a různými způsoby pokusil vstoupit na trh s chytrými telefony; bez úspěchu. Konec tohoto pokusu právě nastal, ze skladů společnosti zmizel poslední smartphone…
blog
V dnešním světě je vskutku obtížné najít ideální telefon. Vše je obrovské, výkonné, s bžilionem megapixelů a nadpozemskými funkcemi. Dá se takovým věcem ještě říkat telefon? Hledání ideálního...
CDR
Zatímco Microsoftí mobilní platforma pomalu umírá, německé firmě TrekStore se naopak zalíbila. Pomůže jí komunitní financování?
Vývoj hardwarové platformy Windows Mobile skončil. Surface Phone můžete považovat za definitivně mrtvý a ani softwarová část platformy už se nebude nijak rozvíjet…
Tento týden byla ukončena podpora Skype pro Windows Phone. Pokud vám oblíbené telefonovadlo přestalo fungovat, nemusíte ztrácet čas s hledání problému - jde o „vlastnost“.
Windows Phone 8 - wp8launchevent0018
Pokud si vybavujete prognózy z přelomu dubna a května, které nepředpovídaly platformě Windows Phone zářnou budoucnost, vězte, že byly oproti těm současným ještě optimistické…
Těžký život na trhu mobilních OS Microsoft má. A ještě těžší mají jeho vývojáři. Dva měsíce po propuštění 1850 lidí z týmu Windows Phone, jich redmondský smartphonový trpaslík propustí dalších 2850.
 
Lumia 530 Group
Že je vysoká cena smartphonů Microsoft (Nokia) Lumia hlavní překážkou lepších prodejů mobilů s Windows Phone pod kapotou, je známé. Až když Microsoft přišel s levnými modely, se situace obrátila.
huawei-w1red-photography-combination-20121225-3f1f574b
Je velmi nepravděpodobné, že by se čínský výrobce Huawei ještě k v Windows Phone vrátil. Momentálně je prodej smartphonů s ním naprosto nevýhodný.
Na trhu není místo pro třetí velký mobilní OS, alespoň dle Huawei. Její šéf nevidí šanci, že by jiný OS než iOS a Android, mohl dosáhnout jejich podílů na trhu.
Zůstanou jen smartphony s Windows Phone a značkou Nokia vyrytou na krytu. Skončí Nokia X, Asha i levné mobily platformy S40. Většina z 18 tisíc propuštěných bude z Nokie.
V byznysu, do kterého se pustily značky jako Sony, Samsung, LG, Sony nebo Apple samozřejmě nesmí chybět ani Microsoft. Čím se v záplavě produktů odliší?
blog
Nokia Lumia 520 a 720 - úvodní img
Koupit nový smartphone je triviální záležitost a rozhodnutí je sotva na pár vteřin. Androidů je na trhu asi miliarda, tak proč váhat, že?
CDR
201209-cross-platform-apps
Android, iOS, Windows Phone, Sailfish OS, Blackberry, Firefox OS, Tizen, Bada, Ubuntu... Na mobilním trhu bylo letos živo! Pojďme se společně ohlédnout za tím nejzajímavějším v oblasti mobilních...
windows_rt_phone_zdarma_ikona
Mohou za neprosazení platformy Windows Phone a Windows RT poplatky za licenci, které se u konkurenčního Androidu neplatí? Částečně pravděpodobně ano. Pokud tyto dva mobilní systémy budou opravdu...