Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Windows XP

Microsoft vydal záplatu na WannaCrypt i pro Windows XP SP3

WannaCrypt je tak velký bezpečnostní průšvih roku 2017, že má dopad i na politiku Microsoftu, který se znovu vrátil k již dávno mrtvým Windows XP.

Firefox bude Windows XP SP3 podporovat i nadále

Uživatelů Windows XP je stále hodně a Mozilla svůj Firefox v žádném případě od poslední verze se Service Packem 3 neodstřihne. Nemají totiž moc jiných možností, kam ve světě Windows přejít.

Opera láká uživatele Windows XP

Snažit se o získání lepší pozice na umírajícím trhu může na první pohled vypadat jako bláhové. Ale díky tomu bude alespoň základní surfování na počítačích s Windows XP stále jakž-takž bezpečné.

Vulkan vydán, přinášíme přehled podpory studií, hardwaru i ovladačů

Zpoždění API Vulkan nakonec nebylo nijak dramatické a finální verze 1.0 dorazila jen s šestitýdenním skluzem, který z uživatelského hlediska nic neznamená…

Windows 10 převálcovaly XPéčka, ale důvod k oslavě to není

Koncem roku se Windows 10 podařilo ukousnout nemalý kus z koláče rozšíření operačních systémů. Zdálo se, že šlo o důsledek Vánoc, ale ty zřejmě jen pomohly. Leden totiž přinesl ještě více…

Google končí s podporou Chromu pro Visty, XP a starší OS X

Pokud používáte kombinaci některého z méně aktuálních operačních systémů s prohlížečem Chrome a není vám ukradená bezpečnost, pak si na Velikonoce připravte upgrade…

Americké námořnictvo utratí 9 miliónů dolarů za podporu Windows XP a Office 2003

9 miliónů dolarů, to znamená 90 dolarů (2200 Kč) za každou pracovní stanici s Windows XP / Office 2003. Americké námořnictvo si kupuje podporu pro mrtvý systém a mrtvý kancelářský balík.

Intel: Vlna upgradů z Windows XP opadá, zájem o PC klesá

První kvartál letošního roku, zdá se, bude neobyčejně slabý pro všechny výrobce, jimž přichází podstatná část příjmů z klasických PC sestav a to včetně strojů určených pro firmy…

Do boje s Windows XP: Microsoft firmám zdvojnásobí cenu za dodatečnou podporu

Jednoroční výročí smrti, nebo 14. narozeniny plnohodnotného života? Windows XP jsou stále mezi námi, dostávají aktualizace a jejich podíl se nezmenšuje tak rychle, jak by si Microsoft přál.
Microsoft Windows 7 box

Skončila hlavní fáze technické podpory Windows 7. Co to znamená?

Od dneška, tedy 14. ledna 2015, přecházejí Windows 7 do režimu tzv. rozšířené podpory. Má to několik specifik, ale rovnou si také ukážeme, že není nutné panikařit.

Italský Turín přechází z Windows XP na Ubuntu, očekává úsporu 6 miliónů euro

Přesune Microsoft svoji italskou centrálu do Turína? Otázka, která vyvstává v souvislosti s rozhodnutím tamní radnice, která vysloužilá Windows XP nahradí linuxovou distribucí Ubuntu. A ještě...

Efekt zabitých iXPéček vyprchává, prodeje opět klesají

Zvýšená poptávka po nových sestavách, která nastala v důsledku ukončení podpory Windows XP, zřejmě nebude trvat tak dlouho, jak se původně očekávalo. Situace se pomalu vrací do zajetých kolejí.

Intel prodal nejvíc procesorů v historii, pomohlo mu zabití Windows XP

Ve druhém kvartálu se Intelu velmi dařilo, v některých ohledech dokonce nejvíc za svoji téměř padesátiletou historii. Za oživení prodejů především desktopových procesorů může děkovat Microsoftu.
Windows Xp 0

Aktualizační reinkarnace Windows XP: Jak si aktivovat Update na dalších pět let?

Jednoduchý zásah do registru a Windows Update pod Windows XP ožije jako v dobách své největší slávy - nabídne novou várku aktuálních systémových aktualizací. Jak je to možné, jak to celé nastavit a...

Čína se distancuje od Windows 8, chystá přechod na Linux

Miliardová Čína je obrovský trh a potenciální šance prodat milióny a milióny licencí. S Windows 8 to ale Microsoft bude mít hodně těžké.

Stránky