Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

#5 příslušenství k PC, které zvýší vaši produktivitu. Které vám ještě chybí?

PR článek
Během upgradu jednotlivých komponent mnohdy opomíjíme některé periferie a další příslušenství. Zatímco holý výkon počítače naleznete v papírových testech, produktivita a využití tohoto výkonu už závisí na praxi a práci s počítačem. Který z těchto produktů vám ještě shází?

Vybrali jsme pro vás z nabídky internetového obchodu Gearbest pětici nejzajímavějších produktů, které aktuálně naleznete za akční cenu. Pod každým produktem navíc naleznete slevový kupón o různých hodnotách, a to až do výše 450 Kč. V seznamu naleznete především produkty, které se obvykle prodávají za mnohonásobně vyšší cenu. Vaše ovšem mohou být za pár stovek.

#1 Mechanická klávesnice Alfawise V2

V posledních letech se stále více skloňují klávesnice s mechanickou konstrukcí, a to z dobrých důvodů. Díky jejich životnosti mnohonásobně převyšující klasické gelové spínače do nich budete datlit ještě v důchodovém věku, i pokud jste vášnivým hráčem videoher. V běžných podmínkách se však jedná o periferii pohybující se v řádu několika tisíc Kč.

Klávesnice Alfawise V2 se však této uměle nadsazené cenové relaci vysmívá a nasazuje příznivou hladinu, kterou si při využití slevového kupónu GB0815Alfa můžete snížit o dalších 450 Kč. Vzhledově se jedná o nádherného společníka s RGB podsvícením a volitelnými barevnými efekty. Životnost je vyzdvižena odolným rámečkem ze slitiny hliníku, pozlaceným konektorem a snadno vyměnitelnými tlačítky pro čištění usazenin.

Na horní straně naleznete klasická multimediální tlačítka s otočným posuvníkem rychlosti a pětici maker pro nastavení nejpoužívanějších klávesových zkratek, ať už pro kancelářské či herní účely.

#2 Bezdrátová myš Motospeed BG50 2.4GHz

Správný pracovní stůl by se měl obejít bez zbytečné kabeláže. U klávesnic se tento neduh dá ještě přežít, ovšem s neustále se pohybující myší nastávají problémy. Kabelem zavádíte o zbylé komponenty, podstavec monitoru a drkáte o všechny možné předměty. A v případě pokusu o přerovnání kabelu si akorát promícháte ostatní kabeláž, která se do sebe zaplete hůře než sluchátka v kapse.

Bezdrátová myš Motospeed BG50 je elegantním řešením, které i za sympatickou cenu nabídne solidní výbavu. Do ruky padne jako ulitá, při pohybu cítíte příjemné závaží, díky kterému nelétá z jednoho konce světa na druhý a při rychlosti až 2400 DPI ušetříte výrazně práci svému zápěstí. Její dosah činí až 10 metrů a v případě dobíjení ji můžete propojit s počítačem tradičním USB-C kabelem, tužkové baterky jsou naštěstí pasé. Spárovat ji můžete s operačními systémy Windows 10, Windows 8, Mac OS či Android.

#3 Svižné SSD disky od společnosti Netac

O rychlostech a přínosech SSD disků snad dnes už nikdo nepochybuje. Problémem však stále zůstává jejich vyšší cena, skrze kterou stále mnoho uživatelů spoléhá na zastaralá mechanická HDD, jejichž životnost se ale během pár let každému vymstí. SSD disky od společnosti NETAC ovšem startují už na 1000 Kč, za které nabízejí plně dostačující úložiště o kapacitě 120GB. Připlatíte-li si přibližně 500 Kč navíc, získáte dokonce SSD o dvojnásobné kapacitě 240GB.

První verze se 120GB kapacitou nabízí čtecí rychlosti 520 MB/s, respektive rychlost zápisu 320 MB/s. O něco dražší verze s 240GB je na tom z hlediska čtení na rychlosti 500 MB/s a při rychlosti zápisu už na velmi atraktivních 380 MB/s.

Bojíte-li se křehkosti nechráněného SSD disku, můžeme ze současné nabídky společnosti Netac vypíchnout dále model N500S, který nabízí svoji verzi o kapacitě neuvěřitelných 480 GB, navíc chráněnou v krabičce.

#4 Vodní chlazení na procesor

Vodníci se stávají stále populárnější volbou chlazení. V prvé řadě jej vyhledávají vášniví tuneři, kteří chtějí svůj přetaktovaný procesor co nejvíce přiblížit k bodu mrazu. A v druhé řadě jej stále více uživatelů volí z důvodu nízké hlučnosti, za kterou se ženou daleko více než za pár procenty výkonu navíc. 

Jelikož háčkem bývá vždy vyšší cena, jistě vás potěšíme modelem od společnosti Segotep. Tento hastrman využívá k chlazení procesoru dva větráčky o velikosti 240mm při rychlosti mezi 500 – 2000 otáček za minutu. Kompatibilní je s nejnovějšími paticemi LGA2066 / 2011 / 115X a AM4 platformou. S měděnou plochou objímající procesor je spojen 35cm vodní hadicí s makromolekulárního PBT, která předchází jakýmkoliv výtokům.

V případě menší skřínky můžete zvolit i menší vodní chlazení s jedním větráčkem, za poloviční cenu.  

#5 Připevnitelný USB hub za monitor nebo stůl

Prodlužovací kabely každého jen otravují. Také byste všechny ty USB porty zakázali? Uvolněte prostor na svém pracovním stole a pořiďte si tento šikovný USB hub, který můžete přišroubovat prakticky na jakoukoliv plochu. Využijte například spodní rámeček svých monitorů nebo hrany stolu a mějte volný USB 3.0 port vždy po ruce. Obrázky hovoří za vše.