Chladič Radeonu RX 480 je „tichý, výkonný a vypadá dobře“
Informace, které se dostávají do světa od obchodníků, již není důvod zpochybňovat. Karty jsou totiž přichystané k prodeji a to jak v Asii, Americe, tak i v Evropě a personál obchodů k nim má přístup. Pokud by se dalo usuzovat z počtu karet na fotografiích i z faktu, že bylo zásobování maloobchodníků zahájeno více než týden pře uvedením, čeká zřejmě AMD enormní poptávku.
Prodejci většinou nejsou vybavení k širšímu testování a zásobou starších karet pro srovnání, a tak vypouštějí spíše jen dílčí výsledky ze 3D Marku. Ty však nepřinášejí nic zásadně nového, víceméně korespondují s těmi již zveřejněnými, liší se jen kosmeticky a znovu potvrzují výkonnostní relaci Radeonů R9 390(X), což tak nějak v různých obměnách opakujeme již od ledna:
- Exkluzivně: AMD potvrdila 14nm Radeon, který výkonnostně nahradí R9 290X
- Polaris 10 výkonnostně nahradí Radeony R9 390 / 390X
- 3DMark staví jeden model Polaris 10 nad Radeon R9 390, druhý nad R9 390X
- Polaris 10 s 2304 SP na 1270 MHz a 7,6GHz pamětmi v databázi SiSoft
- Polaris 10 se v některých situacích vyrovná Radeonu Fury
Patrně nejzajímavější údaj, který pochází od obchodníků, vypustil šéf britského e-shopu Overclockes (Gibbo) a týká se chlazení:
„Nemám upravené modely, pouze referenční karty, které považuju za povedené, protože AMD tentokrát s referenčním chladičem uhodila hřebíček na hlavičku: vypadá skvěle, je tichý a výkonný.“
Gibbo tím alespoň dočasně rozptýlil obavy, které se objevily po zveřejnění první fotografie stavby referenčního chladiče. Absence viditelné vapor chamber či heatpipe vyvolávala pochybnosti o výkonu a hluku tohoto řešení, které zřejmě byly neoprávněné. Je třeba mít na paměti, že tentokrát neslouží referenční koncept k chlazení 250-300W produktu, jakým byly Radeon R9 390X nebo Radeon R9 290X v Uber modu, ale k odvodu zhruba polovičního až třetinového množství tepla.