Stolní DVD+R/RW rekordér SiGMATek PVR-1210
Kapitoly článků
Obsah balení (aneb Co si domů přinesete)
V krabici je základní vybavení, které byste mohli potřebovat:
- DVD rekordér SiGMATek PVR-1210
- Manuál v několika jazycích (čeština i slovenština nyní chybí, ale v koncovém prodeji prý český překlad je)
- Anténní kabel
- A/V kabel (3× CINCH - CINCH)
- SCART kabel
- Dálkové ovládání
- Baterie k dálkovému ovládání
Kromě S-Video kabelu, který pravděpodobně nevyužijete, je u přístroje vše, co je třeba. SCART kabel je plně osazen, takže do televize může přivést video i v jednotlivých barevných složkách, tedy RGB, případně je možné kabel se třemi RCA (CINCH) konektory použít pro propojení komponentním výstupem (samozřejmě pokud tyto vstupy vaše televize má). Příjemně potěší i přítomnost baterií pro dálkové ovládání.
Vzhled
Předek
Vpředu je pár základních ovládacích prvků. Vlevo tlačítko pro zapnutí a displej, uprostřed samozřejmě mechanika, vpravo pak tlačítko Open/Close na vysunutí a zasunutí plotny mechaniky, Play na spuštění přehrávání, Stop na zastavení přehrávání či nahrávání a Record pro zahájení nahrávání. Pokud nahrávání probíhá, je pod tímto tlačítkem rozsvícena červená LEDka (můžete vidět na pravém obrázku níže).
Pod pravými tlačítky je pod poklopem skryto ještě několik tlačítek na volbu zdroje signálu, volbu kanálu, pokud je zdrojem TV tuner a tlačítka pro posuv mezi kapitolami, případně rychlé přehrávání pro oba směry. Vlevo je pod displejem víko také, zde jsou přední vstupy pro video (kompozitní) a dva audio (stereo), vše ve formě RCA (CINCH) konektorů. Nakonec je tu i vstup DV IN pro připojení digitálních videokamer a podobně. Ten jsem bohužel neotestoval, protože takový přístroj, který by sem šel připojit, nemám k dispozici.
Plotna
Plotna samotné optické mechaniky je černé barvy, vpředu je na ní přilepena trochu nevhodně světlá část, která pak při zasunutí korektně ladí s designem celého rekordéru. Plotna se vysouvá dostatečně na to, aby se nemuselo médium při vkládání nějak složitě „podsouvat“ (přední plast přesahuje médium asi jen o 4 milimetry).
Zadní panel
Zadní část rekordéru obsahuje napevno přidělanou napájecí šňůru (což je škoda, ale budiž), síťový vypínač (což je dobře, protože, jak si v průběhu recenze ukážeme, je ho tam třeba) a dále vstupní a výstupní konektory. Sami na spodním detailním obrázku vidíte, že jsou zde dva SCARTy (na výstupu pro TV je zde i RGB), šestice CINCH konektorů pro výstup do 5.1 reprosoustavy, kompozitní a S-Video vstup včetně dvou zvukových kanálů, trojice CINCH konektorů pro komponentní YPbPr (YCbCr) výstup, dále i kompozitní a S-Video výstup včetně dvoukanálového zvuku, S/PDIF digitální výstup jak pro koaxiální, tak optický kabel a nakonec anténní vstup a výstup. Výbava poměrně slušná na tak levný rekordér.
Displej
Na obrázku vidíte jednotlivé segmenty, které displej obsahuje. Obyčejně svítí displej světle modrým světlem, pouze některé segmenty mají barvu červenou (jako je REC či malý symbol hodin, který říká, že je načasované nějaké nahrávání). Níže vidíte několik ukázek.
I tak však přístroj zdaleka nedokáže zobrazit tolik věcí, abyste se neobešli bez OSD, tedy zobrazování dalších informací na připojeném obrazovém výstupu (nejčastěji tedy asi TV).
Dálkový ovladač
S tlačítky, které jsou na přístroji, si samozřejmě také nevystačíte, takže je velice vhodné dálkové ovládání neztratit. Ovladač je 4,4 cm široký, 2 cm tlustý (i s tlačítky) a 20,5 cm dlouhý. Mačkání tlačítek není nikterak nepohodlné, ovšem úzkost a délka ovladače by někomu mohly činit problémy. Dá se na něj zvyknout (už jsem držel v ruce lepší, ale i podstatně horší ovladače, prostě „běžný průměr“).