Test: AMD Radeon R9 Fury Nano v roce 2018
Kapitoly článků
Nejprve se podíváme na Unigine benchmarky, rendering v Blenderu skrze OpenCL/CUDA a OpenGL výkon v Cinebench R15 benchmarku.
Unigine Heaven
V Unigine Heaven testuji s presetem Extreme, což znamená maximální možné detaily s rozlišením 1600x900. Rendering se pak provádí v okně. Tento benchmark má krvavé nároky na tesselaci, typicky zde vychází lépe grafické karty společnosti NVIDIA.
Unigine Valley
V Unigine Valley testuji s presetem ExtremeHD, což znamená opět maximální detaily, ale tentokrát ve FullHD rozlišení na fullscreenu. Tesselace zde není v tak velkém množství jako v Heaven. Zajímavé je, že R9 290 zde předběhne i RX 580.
Unigine Superposition
V Unigine Superposition zkouším hned více presetů, Low 720p, který je celkem nenáročný a závisí tak na výkonu procesoru, zde by se hodilo, kdyby Ryzen 5 2600X uměl běžet na frekvencích překračující 5GHz, ale i tak je výkon dostatečný. V tomto testu výjimečně řadím podle minimálních FPS, protože ty jsou zde hlavním ukazatelem, v ostatních testech opět řadím podle průměrných FPS.
Jako další preset používám High 1080p, který konzumuje lehce přes 3GB VRAM, trpí zde spíše karty s 2GB VRAM jako je GTX 750, ta ale trpí i díky menšímu výkonu GPU. Fury Nano v tomto testu s odřenýma ušima vítězí.
Poslední test je Optimized 4K, který konzumuje více než 4GB VRAM, žádná z karet ale nepřesáhne průměrných 30 FPS.
Blender 2.79b – BMW test
V Blenderu testuji výkon renderingu skrze OpenCL nebo CUDA, výsledek je pak udáván ve vteřinách, čím méně času vyrenderování BMW trvá, tím lépe. Tento test si můžete také zkusit, jedná se o poměrně známý demo soubor pro Blender. Pro zajímavost jsem otestoval i Ryzen 5 2600X, pokud chceme render co nejrychleji, je Fury Nano nejlepší volbou, oproti ostatním kartám má navíc poměrně slušný náskok, hlavně díky velkému počtu SP a rychlé VRAM.
Cinebench R15 OpenGL
Cinebench R15 je velmi oblíbený test, kterým se trápí hlavně procesory, má v sobě ale zabudovaný i grafický benchmark, který trápí grafické karty v OpenGL. Zde je velmi zajímavý výkon Quadra P2000, které zde rozdrtí všechny ostatní karty. Quadro má nejspíše nějaké lepší optimalizace pro OpenGL. Radeony si tradičně vedou v OpenGL hůře.
Pro zajímavost jsem test spustil na stroji s Radeonem Pro WX 5100 8GB, což je v podstatě velmi podtaktovaná jednoslotová RX 570, která má 8GB VRAM a 75W power limit, ze všech testovaných Radeonů je nejrychlejší, nejspíše i zde jsou jisté OpenGL optimalizace pro profi karty, ať už na straně ovladačů nebo na straně aplikace.