Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

GTK

MATE 1.18 dokončilo přechod na GTK3+

Půl roku po verzi 1.16 přichází desktopové prostředí MATE ve verzi 1.18. Ta zahrnuje řadu novinek, včetně kompletního přechodu na GTK3+.
Taskman Gtk 3

Xfce představilo další GTK+v3 novinky na cestě k vydání 4.14

K vydání Xfce 4.14 je zase o kousek blíže, nových verzí se dočkalo několik prvků prostředí, od správce souborů Thunar až třeba po přehrávač Parole.

GIMP možná přeskočí z GTK+ v2 rovnou na GTK+ v4

GIMP pomalu míří k verzi 2.10, po které přijde přelomová 3.0. Je ale možné, že s ní nedojde k přechodu na GTK+3, ale rovnou GTK+4.
blog

Linuxový desktop po smrti Xfce a LXDE?

Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
mageia-3_gnome01

Nový GTK+ toolkit každé dva roky?

V duchu hesla Gtk 4.0 is not Gtk 4 se možná velmi brzy změní model vývoje toolkitu, na kterém běží GNOME, Cinnamon a další desktopy.

Xfce 4.14 přejde na GTK+3, novinky přijdou až v Xfce 4.16

LXDE přechází v rámci vývoje LXQt na Qt5, desktop MATE pozvolna směřuje od GTK+2 ke GTK+3 a přesně totéž plánují vývojáři Xfce pro příští verzi svého díla.

MATE 1.14 na cestě ke GTK+3 zase o kus blíž

Další nová verze desktopového prostředí, které pokračuje ve vývoji GTK+2 verze GNOME 2.xx, pomalu, ale jistě implementuje více a více z GTK+3 světa.

LXQt 0.7.7 - tvůrci LXDE představili chystanou Qt variantu

Když bylo před několika měsíci ohlášeno sloučení projektů LXDE / Razor-Qt a vývoj Qt verze LXDE, způsobilo to slušný rozruch. Beta verze je nyní na světě.
Lubuntu 13.10

LXDE umírá, Lubuntu se připravuje na přechod od GTK ke Qt

Jak jsem před časem informoval, projekt lehoučkého desktopu LXDE se slučuje s Razor-Qt a přechází od GTK ke Qt. Pro distribuci Lubuntu to má zajímavé důsledky.