Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Hasselblad

Evoluce má tendenci směřovat k lepším organismům a podobně to platí i pro fotoaparáty. Korunu nejvyššího skóre v DXO Marku přebírá 50Mpix středoformát od Hasselbladu.
blog
Server dpreview se zamýšlí nad tím, že 50Mpix středoformát od Fujifilmu toho vlastně nemůže až tak moc nabídnout. Mají pravdu, nebo jde o blábol?
V 1 D 45 Dgr Front
Hasselblad nedávno oslavil 75 let své existence a tak stylově představuje koncept fotoaparátu s rozlišením 75 megapixelů a čtvercovým snímačem.
Bezzrcadlovka Hasselblad X1D je lehká, tak proč na ní nezaložit špičkový středoformátový dron. Spolupráce DJI a Hasselbladu tak nese první opravdu velké ovoce.
Revoluce to rozhodně není, ale nástup nové kategorie fotoaparátů na trh doufejme ano. Hasselblad jako první přichází se středoformátem bez zrcátka a optického hledáčku, za což se odměňuje menšími...
Přiznejme si, že nic lepšího než 100Mpix středoformátový CMOS snímač Sony momentálně nelze koupit. Hasselbladu ale zemětřesení, které postihlo právě i továrny Sony, komplikuje prodeje nového...
Po konkurenční Phase One se také Hasselblad připojuje do 100Mpix klubu. Jeho nová generace digitálních středoformátů přidává i podporu záznamu 4k videa
 
Konvertory z full-frame na APS-C či micro43, které navíc zvyšují světelnost, tedy takzvané speedboostery, jsou poměrně oblíbené. Čínský Kipon představuje svůj první pro objektivy s bajonetem...
Italské studio, v němž Hasselblad předělával foťáky od Sony do vpravdě otřesného a předraženého designu, končí. Svět tak bude o něco hezčí. Vlastně o docela dost.
Nový model H5D CMOS Multi-Shot vychází ze současné 50Mpix generace, ale umožňuje ukládat snímky v rozlišení daleko vyšším.
Před časem ohlášený CMOS středoformát od Hasselbladu míří na trh. Model H5D-50c nese 50Mpix snímač a snímky zachytává 16bitovou barevnou věrností.
Hasselblad H5D-50c
Otázku toho, kdo bude dodávat výrobcům středoformátů snímače po krachu Kodaku, je částečně rozuzlena. Hasselblad je prvním, kdo přechází od technologie CCD ke CMOS.