Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

LXDE

Lubuntu 17.10 nabídne LXDE i LXQt a také MPV jako výchozí přehrávač

Tvůrci Ubuntu odnože s desktopem LXDE dospěli k rozhodnutí, že konečně nabídnou vedle dodýchávajícho LXDE také desktopové prostředí LXQt. Končí i originální Mplayer.
4 2

LXLE 16.04.2 zase o kus lepší

Nejnovější aktualizace minimalistické linuxové distribuce zakládající na mini instalaci Ubuntu LTS a Lubuntu-core vylepšuje několik věcí.

Raspberry Pi má nové desktopové prostředí Pixel

Svět určitě nepotřebuje další linuxové desktopové prostředí, napadne vás jako první. Pak budete potěšeni, Pixel je jen upraveným LXDE.

wattOS-R10, další na Ubuntu s LXDE založená lehoučká distribuce

Vytvořit lehkou úspornou variantu linuxové distribuce je dnes díky Ubuntu poměrně snadné. Další, kterou bychom vám rádi představili, je wattOS.
blog

Linuxový desktop po smrti Xfce a LXDE?

Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
4 9

LXLE 16.04.1 Eclectica nahrazuje GNOME aplikace za MATE verze

Jak pokračují tvůrci GNOME v tom neštěstí, které činí, další distribuce se kvůli nekonzistentnosti vzhledu aplikací obrací od GNOME k původním verzím programů ze současného desktopu MATE.

Lubuntu 16.04 setrvává u LXDE

Z první alfaverze plánovaného vydání Ubuntu 16.04 LTS ve variantě Lubuntu vyplývá, že starý dobrý GTK+v2 desktop LXDE tu s námi bude ještě řadu let.

Lubuntu 15.10 stojí mezi LXDE a LXQt

Podobně jako to má mateřské Ubuntu k desktopu Unity 8, má to Lubuntu k LXQt. Nová verze se ne a ne narodit, takže i vydání 15.10 setrvává na pomezí světů GTK+ a Qt. Lubuntu 15.10 je tu a přichází s...
blog

Upgrade PC #6: hodnocení po X měsících

Rok a čtvrt od koupě low-end FullHD VA monitoru Acer, více než půl roku od upgradu na Haswell Refresh Celeron a bezvýznamný 1 měsíc od pořízení SSD mi dovolte malé ohlédnutí.

Lubuntu 15.04 Vivid Vervet - udržovací vydání z povinnosti

Jelikož lehký desktop LXDE mocně finišuje přechod od GTK+ na Qt knihovny, vývoj LXDE byl de facto ukončen. To se pochopitelně odráží i na Lubuntu, které ještě nemůže přejít na LXQt...

Prostředí LXQt míří do finále, shrnujeme novinky

S blížící se verzí 0.8 a přechodem na Qt5 je nejvyšší čas se podívat, co se za poslední týdny odehrálo ve vývoji Qt verze desktopu LXDE.

LXQt 0.7.7 - tvůrci LXDE představili chystanou Qt variantu

Když bylo před několika měsíci ohlášeno sloučení projektů LXDE / Razor-Qt a vývoj Qt verze LXDE, způsobilo to slušný rozruch. Beta verze je nyní na světě.
lubu1404_03.jpg

Lubuntu 14.04 LTS: úsporná varianta pro starší počítače s Windows XP

Často doporučovaná náhrada za ukončená „xpéčka“ se objevila také v LTS verzi. Desktop LXDE poslední dobou spíše bojuje s přechodem z GTK+ na Qt, takže změn v prostředí Lubuntu je minimum.

LXLE: minimalistická náhrada za Windows XP či Win7 Starter/Basic

Nejnovější verze Ubuntu s LXDE vyladěného pro mechem obrostlé počítače je zde. Vyhází z nedávného Ubuntu 12.04.4 LTS, jehož půlroční cyklus nových verzí kopíruje.
Lubuntu 13.10

LXDE umírá, Lubuntu se připravuje na přechod od GTK ke Qt

Jak jsem před časem informoval, projekt lehoučkého desktopu LXDE se slučuje s Razor-Qt a přechází od GTK ke Qt. Pro distribuci Lubuntu to má zajímavé důsledky.

Stránky