Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

MATE

MATE zvažuje Mir jako Wayland kompozitor

Projekt Mir sice skončil u Canonicalu, ale to neznamená, že o něj není zájem z více míst. MATE v něm vidí naději k rychlému vyvinutí vlastního Wayland kompozitoru.

OpenIndiana Hipster 2017.04 přidává podporu USB 3.0

Pokračovatel tradice unixových OS Solaris / Illumos z otevřenější éry před koupí Sunu Oraclem, přichází v nové verzi. Nic překotného nečekejme, ale i tak novinky velmi potěší.

Poslední beta Ubuntu 17.04 před vydáním - ke stažení všechny varianty

Pomalu se blíží 13. duben a s ním vydání Ubuntu 17.04. Canonical tak vydal poslední betu, po které bude následovat ještě RC. Za sebe ale mohu říci, že systém je již dobře použitelný.

MATE 1.18 dokončilo přechod na GTK3+

Půl roku po verzi 1.16 přichází desktopové prostředí MATE ve verzi 1.18. Ta zahrnuje řadu novinek, včetně kompletního přechodu na GTK3+.

Vyšlo desktopové prostředí MATE 1.16

Vývoj nelze zastavit a tak další části původně GTK+ v2 desktopu MATE přechází na GTK+ v3.
blog

Linuxový desktop po smrti Xfce a LXDE?

Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
4 9

LXLE 16.04.1 Eclectica nahrazuje GNOME aplikace za MATE verze

Jak pokračují tvůrci GNOME v tom neštěstí, které činí, další distribuce se kvůli nekonzistentnosti vzhledu aplikací obrací od GNOME k původním verzím programů ze současného desktopu MATE.

Ubuntu MATE 16.10 už pouze s GTK+ v3

Počínaje říjnovou verzí, která přijde s desktopovým prostředím MATE 1.14, přejde Ubuntu MATE zcela na GTK+ v3. Starší framework GTK+v2 nebude vůbec přítomen, pro MATE i jeho Ubuntu variantu se tak...

MATE 1.14 na cestě ke GTK+3 zase o kus blíž

Další nová verze desktopového prostředí, které pokračuje ve vývoji GTK+2 verze GNOME 2.xx, pomalu, ale jistě implementuje více a více z GTK+3 světa.
Linux Mint logo 2012

Linux Mint 17.3 s desktopy Cinnamon 2.8 a MATE 1.12

Nová verze stále zakládá na Buntu 14.04 LTS, takže bude plně podporována až do roku 2019. Mint 17.3 je tak dalším evolučním vydáním se dvěma desktopovými prostředími postavenými na různých...

Vyšlo MATE 1.12 směřující ke GTK+ 3.18

Na novou verzi desktopového prostředí navazujícího přímo na někdejší GNOME 2.xx jsme čekali pět měsíců. Tvůrci mezitím zapracovali na několika oblastech, včetně pokračujících prací na implementaci...

Cubuntu = Ubuntu + Cinnamon + MATE + stovka addonů

Prostředí Cinnamon a MATE jsou již součástí světa Ubuntu dávno (nejdéle skrze domovský Linux Mint). Ale tahle francouzská distribuce je nabízí v kombinaci s mnoha addony, které výchozí systém...

MATE 1.10 nabízí první GTK3 buildy

Desktopové prostředí MATE, které je přímým pokračováním GNOME 2.xx, přichází s dále propracovanější podporou GTK3. Pro Arch Linux a Fedoru jsou již takové buildy k dispozici.

MATE Desktop 1.10 přináší experimentální podporu GTK3

Nová verze starého desktopu, který přímo navazuje na někdejší GNOME 2.xx, přináší hlavně 100% podporu běhu na GTK3 frameworku, byť zatím v experimentálním provedení.

Ubuntu 14.10 a jeho varianty jsou zde

Je tu konec října a s ním i nejnovější Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu GNOME a další odnože. Co nového pro nás v Canonicalu a jinde ukuchtili?

Stránky