Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Raspberry Pi

Vyšel Raspbian Stretch založený na Debianu 9

Nová verze na Debianu založené distribuce pro Raspberry Pi přechází na novou verzi mateřského systému se spoustou velkých novinek.

Raspbian 2017-06-21 - nová verze Debianu pro Raspberry Pi

Nedávno se objevil nový Debian 9, takže si rovnou představme také nový Raspbian. Ten nadále staví na Debianu 8.

Raspberry Pi Compute Module 3 je 10× rychlejší než předchůdce

Necelé tři roky po první generaci výpočetního modulu od Raspberry Pi přichází nová verze, která koresponduje s aktuálním minipočítačem Raspberry Pi 3.
Wdlabs Pidrivefoundation 375 Gb 3000 X 3000

Nová generace WD PiDrive s kapacitou až 375 GB pro Raspberry Pi

Western Digital představil již třetí generaci pevných disků pro Raspberry Pi. Kapacitně sahá až k 375GB kapacitě, což je velmi pěkné.

Raspberry Pi má nové desktopové prostředí Pixel

Svět určitě nepotřebuje další linuxové desktopové prostředí, napadne vás jako první. Pak budete potěšeni, Pixel je jen upraveným LXDE.
Btmenu

Raspbian 2016-05-10 opravuje funkčnost Bluetooth a přidává další novinky

Nejnovější aktualizace systému Raspbian napravuje dluh, který systém má vůči Bluetooth hardwaru v Raspberry Pi 3. A přidává také obligátní řadu novinek.

24bit/192kHz + elektronkový zesilovač pro Raspberry Pi úspěšný na Kickstarteru

Zvuk jistě není silnou stránkou Raspberry Pi, podobně jako není silnou stránkou 99 % prodávaných základních desek či notebooků. To ale, a teď už víme jistě, že ano, změní projekt Hybrid Tube Amp.

Nová kamerka pro Raspberry Pi používá 8Mpix CMOS Sony IMX219

Ne že by se díky nové kamerce dal z Raspberry Pi udělat špičkový fotoaparát, ale i tak jde o slušný posun vpřed. Nová kamerka používá CMOS od Sony, což je oproti předchozímu 5Mpix OmniVisionu velký...

Western Digital uvedl 314GB PiDrive, HDD speciálně stvořený pro Raspberry Pi

Speciální malinký a energeticky úsporný HDD pro Raspberry Pi přichystala společnost Western Digital. 314GB model staví na 2,5palcovém typu Slim.

Raspberry Pi 3 je žhavá záležitost

Výrazně vyšší výkon nového Raspberry Pi 3 je vykoupen jednou nemilou věcí. Výrazně vyšší provozní teploty naznačují, že v krabičce by mohl být problém a bude tak vhodné sáhnout po přídavném chlazení.

Raspberry Pi 3 přináší 64bit ARM za 870 Kč

Na den přesně 4 roky po vydání vůbec prvního 256MB Raspberry Pi přichází na svět Raspberry Pi 3. Nový model má stejnou cenovku jako dvojka, ale lepší parametry.

Vyšel Raspbian 2015-11-21 s podporou Raspberry Pi Zero

Upravený Debian GNU/Linux ve verzi pro ARMové pidipočítače přichází v nové verzi podporující nejnovější 5dolarový pidipidipočítač Zero.

Minipočítač Raspberry Pi Zero vyjde na 5 dolarů

Kdyby byl dolar stále za 14,50 Kč, vyšel by nový počítač od Raspberry Pi na ~70 Kč. Dolar je dražší, takže počítejme spíš s cenovkou kolem 130 Kč. Je tak levný, že jej v UK a USA přikládají zdarma...

Raspberry Pi má oficiální dotykový displej s rozlišením 800×480

Po oficiální krabičce uvádí výrobce populárního minipočítače Raspberry Pi i vlastní dotykový displej. Rozlišení je takové základní, cena 60 dolarů (plus daně a poštovné) už poněkud vyšší.
Case 2 500 X 334

Tohle je jediná oficiální krabička pro Raspberry Pi

Krabiček pro Raspberry Pi se prodávaly a prodávají možná desítky. Ale jen jedna jediná z nich je ta správná oficiální. Raspberry představilo vlastní krabičku.

Stránky