Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Raspberry Pi

Na trhu se pohybuje spousta klonů RaspBerry, které jsou výhodnější svou nižší cenou. Nicméně co se funkcionality týče, ta spíše strádá. Dnes tu máme novou verzi od výrobce Pine, a to model H64.
Píše se rok 2012 a světlo světa spatřil levný počítač Raspberry Pi. Jde o malou desku, která obsahuje procesor a důležité výstupy. Od klasického mini-PC se ale liší GPIO výstupem, který umožňuješ...
Nová verze na Debianu založené distribuce pro Raspberry Pi přechází na novou verzi mateřského systému se spoustou velkých novinek.
Nedávno se objevil nový Debian 9, takže si rovnou představme také nový Raspbian. Ten nadále staví na Debianu 8.
Necelé tři roky po první generaci výpočetního modulu od Raspberry Pi přichází nová verze, která koresponduje s aktuálním minipočítačem Raspberry Pi 3.
Wdlabs Pidrivefoundation 375 Gb 3000 X 3000
Western Digital představil již třetí generaci pevných disků pro Raspberry Pi. Kapacitně sahá až k 375GB kapacitě, což je velmi pěkné.
Svět určitě nepotřebuje další linuxové desktopové prostředí, napadne vás jako první. Pak budete potěšeni, Pixel je jen upraveným LXDE.
Btmenu
Nejnovější aktualizace systému Raspbian napravuje dluh, který systém má vůči Bluetooth hardwaru v Raspberry Pi 3. A přidává také obligátní řadu novinek.
Zvuk jistě není silnou stránkou Raspberry Pi, podobně jako není silnou stránkou 99 % prodávaných základních desek či notebooků. To ale, a teď už víme jistě, že ano, změní projekt Hybrid Tube Amp.
Ne že by se díky nové kamerce dal z Raspberry Pi udělat špičkový fotoaparát, ale i tak jde o slušný posun vpřed. Nová kamerka používá CMOS od Sony, což je oproti předchozímu 5Mpix OmniVisionu velký...
Speciální malinký a energeticky úsporný HDD pro Raspberry Pi přichystala společnost Western Digital. 314GB model staví na 2,5palcovém typu Slim.
Výrazně vyšší výkon nového Raspberry Pi 3 je vykoupen jednou nemilou věcí. Výrazně vyšší provozní teploty naznačují, že v krabičce by mohl být problém a bude tak vhodné sáhnout po přídavném chlazení.
Na den přesně 4 roky po vydání vůbec prvního 256MB Raspberry Pi přichází na svět Raspberry Pi 3. Nový model má stejnou cenovku jako dvojka, ale lepší parametry.
Upravený Debian GNU/Linux ve verzi pro ARMové pidipočítače přichází v nové verzi podporující nejnovější 5dolarový pidipidipočítač Zero.
Kdyby byl dolar stále za 14,50 Kč, vyšel by nový počítač od Raspberry Pi na ~70 Kč. Dolar je dražší, takže počítejme spíš s cenovkou kolem 130 Kč. Je tak levný, že jej v UK a USA přikládají zdarma...

Stránky