Alžírsko, Katar, Kuvajt, Omán, Tunisko, ale třeba i Maledivy. Tam by chtěla Nvidia dostat své AI akcelerátory navzdory americkým sankcím. Existuje jeden zásadní důvod, proč by to mohlo vyjít…
Polovodičová výroba se v posledních letech potýká s nedostatkem substrátů, nedostatkem pouzdřících kapacit a k tomu nově přibyl nedostatek masek. Paradoxně v důsledku amerických protičínských sankcí…
Bývalý vice-prezident TSMC nevidí nadějně snahy Spojených států zastavit svými sankcemi vývoj polovodičové výroby v Číně. Naopak očekává, že to podpoří vlastní čínský vývoj nových technologií…
Byť se zatím zdroje neshodují v tom, zda jde o záměr nebo hotovou věc, dostala se na veřejnost informace, že stávající americká administrativa chce prosadit úplný zákaz vývozu již od července…
Čína v současnosti patří mezi nejvýznamnější odběratele AI akcelerátorů. Do společností Tencent, Alibaba, Baidu a ByteDance proudí velká množství tohoto hardwaru a objemy objednávek stále rostou…
Začátkem měsíce zakázala vláda USA export GPU s podporou akcelerace AI do Číny a Ruska. Omezení ale začne platit až k březnu 2023, takže dává výrobcům prostor k nadstandardním dodávkám…
Krátce po uvalení sankcí se sice zdálo, že absence západního hardwaru způsobí Rusku problém, ale to se již stihlo adaptovat a řeší ho podobně jako u ostatních komodit - dovozem z okolních zemí…
Informaci, která se začátkem minulého týdne objevila v ruských médiích, potvrdily a upřesnily společnosti AMD i Intel. Krom Ruska byly v rámci sankcí ukončeny i dodávky do Běloruska…