Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SteamOS

Serious Sam 3
Chorvati si rádi hrají s novými technologiemi a tak se můžeme těšit, že celá série Serious Sam bude ve VR. Na čtvrtém dílu se také usilovně pracuje.
SteamOS - Obrázek 2
Valve je jedním z největších podporovatelů API Vulkan, které umožňuje efektivnější využití hardwarových prostředků a další vývoj ve 3D grafice i mimo svět Windows (10). Tomu odpovídají i jeho aktivity
čtyři tučňáci - linux logo
Určitou dobu jsou již v prodeji počítače typu Steam Machine, s předinstalovaným SteamOS a často Steam Controllerem v balení. Nic to ale nemění na mizivém podílu Linuxu na desktopech.
SteamOS - Obrázek 2
Až konzolová snadnost použití a hlavně žádné problémy. To jsou dvě věci, které zatím SteamOS nesplňuje a tak od nějak někteří velcí výrobci herních PC dávají ruce pryč.
blog
První „parní stroje“ jsou v prodeji a tak se také objevily první testy, které celou platformu Steam tvořenou mj. upraveným Debian Linuxem, srovnávají s Windows. A nevychází to prý dobře.
SteamOS - Obrázek 2
Vývojářská verze chystaného SteamOS 2.0 s kódovým označením „brewmaster“ staví na Debianu 8.1 s kernelem 3.18. Ač to stále není nejnovější řada 4.x s nejnovějšími ovladači pro Intel GPU a driverem...
SteamOS - Obrázek 2
Beta verze připravovaného linuxového OS od Valve opět povýšila. Novinek je několik (včetně řady bezpečnostních oprav), ale obecně je SteamOS spíš konzervativní.
 
blog
Steam Machines - Obrázek 1
Rok a čtvrt po ohlášení a stále nikde. Ani na CESu 2015 se nic neobjevilo, takže podle mnohých je koncept obývákově-herních počítačů Steam Machines v režii Valve mrtvý. Je tomu opravdu tak?
SteamOS - Obrázek 2
Nejnovější vydání SteamOS, které stále spadá do beta stádia vývoje, přináší několik změn. Finální SteamOS se ale rozhodně rodí velmi, velmi pomalu.
Že jsou linuxové Catalysty bolístkou jinak výborného hardwaru, který AMD vyrábí, je známá skutečnost. Valve v rámci SteamOS ale potřebuje, aby to AMD šlapalo aspoň tak dobře, jako Nvidii.
SteamOS - Obrázek 2
Ve Valve jsou stále otevřené pozice pro linuxové experty. Firma aktuálně shání další posilu do týmu vyvíjejícího SteamOS, distribuci odvozenou od Debian GNU/Linuxu.
Unikátní herní konzole od tvůrců Half-Life nabírá zpoždění. Stojí za tím snaha vylepšit produkt na základě podnětů od beta testerů. Valve odsouvá vydání na rok 2015.
Že je čtyřková řada Unreal Enginu připravena pro Linux, již víme. Vše ale postupuje po jednotlivých krocích, s verzí 4.1 se dostáváme do bety, stále jsou potřeba i Windows.
Gabe Newell - Half Life 3 by darrengeers
Používá denně Debian Linux a předpokládá, že všechny hry na Steamu jednou pojedou na SteamOS / Linuxu. Tak to vidí šéf Valve.
SteamOS - Obrázek 2
Nejnovější testovací verze SteamOS konečně umožňuje instalaci vedle Windows a bootování ze strojů s klasickým BIOSem. Kromě toho dává Valve k dispozici vůbec poprvé i ISO obraz.