Brýle Nvidia 3D Vision
Kapitoly článků
Brýle můžete, pokud vlastníte alespoň 120Hz zobrazovadlo (zde lze s úspěchem použít nějaký ten 21/22" Trinitron a hrát třeba při 1024×768/150 Hz, tedy 75 fps), zakoupit samostatně s cenou něco přes 4 500 Kč. Za to dostanete unifikované plastové brýle se dvěma displeji, USB dobíjecím konektorem, vnitřním akumulátorkem, u kterého Nvidia slibuje 40 hodin výdrže, utěrkou a pytlíkem na přenášení.
Brýle váží 50 gramů, pro srovnání, moje dioptrické (3 dpt na obě oči, ale tenčené plastové čočky) mají 20 gramů. Já jsem léty zvyklý, takže mít na nose 50 g dle mého nepředstavuje problém. Něco jiného je pohodlnost nošení. Část nožiček, která drží brýle v ušní oblasti má "v klidovém stavu" šířku pouhých 9 cm, což pokud máte standardní dospělou či trochu rozměrnější hlavu, způsobuje poměrně silný tlak v této oblasti.
To může u některých jedinců při dlouhodobějším použití způsobovat bolesti hlavy drážděním této oblasti (obecně platí princip, že tělo by nemělo nikde být otlačováno/škrceno, takže stejně jako těsné kalhoty/slipy škodí prostatě/varlatům a utažené gumičky v ponožkách proudění krve v dolních končetinách, přítlak 3D Vision může některým jedincům způsobovat když ne přímo bolesti, tak (velmi) nepříjemné pocity).
Roztažení je realizovatelné až do zhruba 14 cm. Toto je tedy má první, ergonomická výtka k brýlím: mohly být osazeny stejným principem jako běžné obroučky, kde lze obě nožičky (též zvané "stranice") vychýlit ven.
V příslušenství se nacházejí dva USB kabely, jeden krátký (vhodný pro IR vysílač), druhý dlouhý (vhodný pro brýle, které je třeba občas dobít, ale jinak jsou oba zakončeny stejnými konektory, můžete je použít libovolně); dále nějaká ta tištěná dokumentace (v podstatě netřeba, software vás instalací provede za ručičku) a CD s ovladači a programy.