Test SanDisk Ultra Plus 128GB a 256GB: čím se kromě kapacity liší?
Kapitoly článků
Zopakujme si nyní testy ze třetí strany (vyjma Compression Benchmarku) a porovnejme je s nimi. Připomínám, že na třetí straně se jednalo o stav po Secure Erase, nyní si to srovnáme se stavem po Tutus-brutus testu, byť mezi ním a těmito testy uplynulo asi tak půl dne, ale jinak se s SSDčky nic nedělo.
CrystalDiskMark
Sice (to je třeba znovu připomenout) uběhlo mezi Tutus brutus testem a novými základními testy půl dne, ale i tak bych čekal, že rozdíl v testech bude znát. A on skoro není, v některých případech dokonce dopadl test po zátěži lépe (zejména zápis 4K bloků), což je překvapující. Přisuzoval bych to technologii nCache, díky níž se dokázalo SSD po chvilce odpočinku zberchat z únavy a podává výkon, jako by se nic nestalo, avšak na předposlední straně si ukážeme, že to asi nebude nCachí.
ATTO Disk Benchmark
Ani v ATTO Disk Benchmarku to nevypadá, že by za sebou měla SSDčka nějakou náročnou šichtu. A tak mě napadlo trochu zmodifikovat Tutus-brutus test. Vytvořil jsem klon tohoto testu s jistou modifikací, kdy mají SSDčka během testu krátké přestávky, takže je možné sledovat, jak moc jim ty přestávky prospívají.