Testy HyperDuo Capacity
Kapitoly článků
PCMark Vantage x64 HDD Suite test
Test HyperDuo Capacity si srovnáme s měřením samotných úložišť a s měřením HyperDuo Safe (vše už jen na Marvellu).
Že došlo oproti HyperDuo Safe k nárůstu, to muselo být jasné, mohlo to být ale klidně ještě lepší. Práce HyperDuo Capacity by totiž měla hodně připomínat práci samotného SSD, protože můžeme klidně předpokládat, že test v rámci své činnosti nepřekročil hranici kapacity SSD, tudíž (protože se vlastně jedná o jistou formu JBOD) by měla práci SSD zpomalovat pouhá „přítomnost“ disku, což by mělo mít v ideálních podmínkách vliv takřka minimální, až nulový. Tak tomu ale zjevně není.
CrystalDiskMark
Opět všechna měření, tentokráte čtyři: zleva samotný 2TB disk, samotný SSD, HyperDuo Safe a HyperDuo Capacity:
HyperDuo Capacity zaslouženě dosáhlo rychlosti samotného SSD. Během testu se zřejmě vůbec přes kapacitu SSD nesáhlo a protože i tyto testy je třeba brát s určitou rezervou způsobenou momentálními náladami systému, je zde dokonce u některých testů zápisu dosaženo o něco lepšího výkonu než u samotného SSD.
Integrace SP3 do instalačky Windows XP
Do měření jen přidáme výsledek HyperDuo Capacity:
Opět mějme na paměti, že výsledek by měl silně připomínat práci samotného SSD. Tentokráte se to skoro povedlo. Ještě se podívejme na druhou situaci, kde je měření obtěžováno kopírováním souborů na témže svazku:
Tady už to není taková sláva, i když jsme se také v porovnání s HyperDuo Safe přiblížili k činnosti samotného SSD o znatelný kus.
K HyperDuo Capacity je ovšem potřeba říci jednu věc: Takto se vám bude svazek chovat, dokud nepřekročíte kapacitu SSD. Data, která budou zapsána za hranici kapacity SSD, se prostě zapíší na pevný disk a bude se s nimi pracovat pouze rychlostí pevného disku. Ovládacím nástrojem Marvell Storage Utility sice můžete říci, že je chcete přesunout na SSD, ale jde podle našeho názoru o řešení uživatelsky nepřívětivé a zbytečně složité. A bůhví, jestli vůbec funguje ;)