Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

APS-C

Letošní Photokina má díky novým full-frame systémům po letech šťávu, kterou ještě okořenila Sigma řadou novinek a nečekaných plánů…
Již brzy se na trhu objeví dva nové objektivy Pentax. Jeden je wide-angle zoom určený pro APS-C, druhý pak světelná padesátka pro full-frame.
Japonský výrobce uvádí na trh další generaci svého profi APS-C kompaktu se světelnějším objektivem. Bohužel opět nedošlo na 4k video, takže opět jde o přístroj spíše pro fotografy (což nemusí být...
Po spoustě bezzrcadlovek přichází Sony zase s jedním novým modelem s bajonetem Minolta/Sony AF a polopropustným zrcátkem.
2394693244
Japonský Ricoh inovoval svůj populární kompakt s velkým 16Mpix APS-C čipem. Nový model má některé vlastnosti vylepšeny, ale i s ohledem na vysoké kvality původního mdelu GR, jde o drobnější inovace.
9445392032
Nejlepší APS-C zrcadlovka na trhu, to je ve zkratce nový Pentax K-3 II. Na rozdíl od Olympusu totiž Pentax nepoužil posuv snímače ke zvýšení rozlišení, nýbrž pro získání plnobarevné informace,...
Je libo 20MPix snímač, který zvládá fotit při 30 FPS? Ten i řada dalších se objevily na novém webu Sony, kde společnost prezentuje CMOS určené ostatním výrobcům foto- a videotechniky.
 
Ultrazoomové objektivy pro zrcadlovky jsou s námi od počátku věků. Tamron patří k těm, kdo posouvají hranice, nový objektiv 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD Macro nevyjímaje.
Pentax K-3 - Obrázek 10
Po měsících čekání přichází konečně i Pentax se svou 24Mpix APS-C zrcadlovkou. A dovolím si tvrdit, že v tuto chvíli jde v této třídě bez diskusí o nejlepší fotoaparát na trhu.
SDIM1294q
Jsme rádi za každý český web, který se specializuje na IT či fototechniku, a pomáhá držet nějakou úroveň zpravodajství o moderních technologiích. Přesto se projednou nemůžeme vyhnout menší kritice.
Sony NEX-3N - Obrázek 3
S hmotností a rozměry malého kompaktu Sony s bezzrcadlovkou NEX-3N opět ukazuje, že miniaturizace je mezi jejími inženýry oblíbenou činností. Je tento koncept příliš kompromisní, nebo by se měly...
Nikon D7100 outdoors
Fotoaparáty bez low-pass filtru byly dosud doménou nejvyšších cenových příček a specializovaných profesionálů. Nikon se rozhodl nabídnout tuto „vymoženost“ i v cenově dostupnějším produktu.
Sony NEX-6 flash
Po NEX-5R přišla řada i na vyšší model NEX-6, který by se dal charakterizovat jako elektronika NEX-5R v těle původního NEX-7: Tedy 16 megapixelů s EVF hledáčkem a integrovaným bleskem…
Sony NEX-5R LCD tilt
Nový NEX jsme trochu naťukli v předminulém týdnu, když unikly informace o vydání dvou nových modelů. Nyní už je NEX-5R pár dní na světě, a tak si doplníme, co původně nebylo známo.
Sigma DP1 Merrill product 01
O dva měsíce později se dostává na svět první z obou dvojčat kompaktní řady Sigma DP Merrill (ano, je to tak správně, první vyšla dvojka, druhá vychází jednička :-). Jak si širokoúhlá verze vede?