Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Broadwell-E

V dnešním testu se podíváme na další server společnosti DELL, tentokráte lehce modernější PowerEdge R630 s procesory Intel Broadwell-EP páté generace.
Také si občas něco vyrenderujete v Blenderu a zajímá Vás, jak si různý hardware vede? Čtěte dále…
Statistiky největšího německého prodejce hardwaru ukázaly, že AMD se podařilo s Ryzenem dosáhnout vyšších prodejů než Intelu s řadou Kaby Lake a oběma generacemi HEDT platformy dohromady…
Freezer 33 Tr Red K 01
Švýcarští Arcticové přicházejí s novým chladičem, který pasuje jak na klasický Ryzen, tak zejména procesory Threadripper. Odvede až 320 W tepla.
Je několik velmi viditelných novinek, které nové jádro 4.10 přináší a spousta těch menších v pozadí a hlubinách architektury.
Jedna z těch skutečně zajímavých novinek až desetijádrového Broadwellu-E se v Linuxu prý neobjeví. Intel na podpoře nového řízení parametrů CPU Turbo Boost Max 3.0 nepracuje.
intel 486
Uvažujete o GeForce GTX 1080? Pak popřemýšlejte o adekvátním procesoru. Nevhodnou volbou můžete ztratit 10 % FPS, což je celá třetina výkonu, který novinka přinesla navíc proti předchozí generaci.
 
Léta letoucí byl Intel tím, kdo se „motá“ kolem 4GHz taktu CPU. Dávné plány na 10GHz procesory ve stylu původních Pentií 4 řad „Willamette“, „Northwood„“ a „Prskavka“ jsou tytam, letos se Intel...
Celkem čtyři modely CPU řady Broadwell-E půjdou na trh, nicméně standardní cenové nastavení 999 dolarů nedostane model nejvyšší. Pro 10jádro si Intel prý připravil něco speciálního.
Intel Skylake Modely 01
Díky roadmapě, která se dostala na veřejnost, se můžeme podívat na plány Intelu pro celý následující rok. Sezóna to bude docela zajímavá, sejdou se během ní na trhu čtyři generace produktů…
Intel před pár lety nastavil koncept HEDT platformy tak, že je nejnovější řada vždy o generaci architektury pozadu oproti ostatním modelům. Tentokrát to však bude kompenzováno vyšším počtem jader.
Pokud vás výkonnostní posun Skylake-K příliš neoslovil a vyčkáváte na HEDT platformu, připravte si trochu víc trpělivosti - tak zhruba do března…
Skluz s vývojem 14nm výroby se již odrazil na datu vydání i dostupnosti několika řad produktů. Další, kterou odklad postihne, je high-endový Broadwell-E; v příštím roce dostupný nebude.