Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Broadwell-E

V Německu se prodá více Ryzenů než Kaby Lake, Broadwell-E a Skylake-X dohromady

Statistiky největšího německého prodejce hardwaru ukázaly, že AMD se podařilo s Ryzenem dosáhnout vyšších prodejů než Intelu s řadou Kaby Lake a oběma generacemi HEDT platformy dohromady…
Freezer 33 Tr Red K 01

Arctic Freezer 33 TR pro AMD Ryzen, Threadripper i Intel 2011 a 2066

Švýcarští Arcticové přicházejí s novým chladičem, který pasuje jak na klasický Ryzen, tak zejména procesory Threadripper. Odvede až 320 W tepla.

Linux 4.10 přináší Turbo pro Broadwell-E či GPU Boost pro GeForce

Je několik velmi viditelných novinek, které nové jádro 4.10 přináší a spousta těch menších v pozadí a hlubinách architektury.

Intel údajně nenabídne Turbo Boost Max 3.0 z Broadwellu-E pro Linux

Jedna z těch skutečně zajímavých novinek až desetijádrového Broadwellu-E se v Linuxu prý neobjeví. Intel na podpoře nového řízení parametrů CPU Turbo Boost Max 3.0 nepracuje.
intel 486

Jaký procesor pro GeForce GTX 1080? Ideálně Broadwell-E

Uvažujete o GeForce GTX 1080? Pak popřemýšlejte o adekvátním procesoru. Nevhodnou volbou můžete ztratit 10 % FPS, což je celá třetina výkonu, který novinka přinesla navíc proti předchozí generaci.

Intel prý uvede 14nm Broadwell-EP Xeon s taktem 5,1 GHz

Léta letoucí byl Intel tím, kdo se „motá“ kolem 4GHz taktu CPU. Dávné plány na 10GHz procesory ve stylu původních Pentií 4 řad „Willamette“, „Northwood„“ a „Prskavka“ jsou tytam, letos se Intel...

10jádrový Broadwell-E může stát i 40 tisíc Kč

Celkem čtyři modely CPU řady Broadwell-E půjdou na trh, nicméně standardní cenové nastavení 999 dolarů nedostane model nejvyšší. Pro 10jádro si Intel prý připravil něco speciálního.
Intel Skylake Modely 01

Roadmapa na rok 2016: 10jádrový Broadwell, LGA Skylake s Iris PRO a Kaby Lake

Díky roadmapě, která se dostala na veřejnost, se můžeme podívat na plány Intelu pro celý následující rok. Sezóna to bude docela zajímavá, sejdou se během ní na trhu čtyři generace produktů…

Broadwell-E prý nabídne až 10 jader

Intel před pár lety nastavil koncept HEDT platformy tak, že je nejnovější řada vždy o generaci architektury pozadu oproti ostatním modelům. Tentokrát to však bude kompenzováno vyšším počtem jader.

Intel opět odkládá Broadwell-E, tentokrát ale jen mírně

Pokud vás výkonnostní posun Skylake-K příliš neoslovil a vyčkáváte na HEDT platformu, připravte si trochu víc trpělivosti - tak zhruba do března…

Odklad postihne i 14nm Broadwell-E

Skluz s vývojem 14nm výroby se již odrazil na datu vydání i dostupnosti několika řad produktů. Další, kterou odklad postihne, je high-endový Broadwell-E; v příštím roce dostupný nebude.

Stránky