Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

EDGE

Adobe Flash definitivně skončí v roce 2020

Padlo finální rozhodnutí. Adobe s dalšími velkými internetovými hráči rozhodli, že se Flash definitivně stane historií v roce 2020.
CDR

Dojmy z dlouhodobého používání Microsoft Edge: v čem je pozadu a v čem napřed?

S příchodem Windows 10 se v Redmondu rozhodli, že nahradí legendární Internet Explorer něčím novým. Tím byl původně Project Spartan, později přejmenován na Edge.
Microsoft Edge Vs

S Edge vydrží notebook o 77 % déle než s Firefoxem [video]

Edge je nejlepším prohlížečem pro mobilní zařízení. Takovou zprávu se Microsoft snaží předat uživatelům. Nová verze, která je součástí Windows 10 Creators Update, má výrazně nižší energetické nároky…

Omezení Netflixu pro 4k video jsou umělá a nepotřebná. Co jimi Netflix sleduje?

Chcete-li si přehrát 4k video z Netflixu na PC, potřebujete CPU Kaby Lake, operační systém Windows 10 a prohlížeč Microsoft Edge. Pokud si 4k video chcete přehrát na konzoli, nepotřebujete z toho nic.

4k streaming z Netflixu vyžaduje Windows 10, Edge a Intel Kaby Lake

Chcete-li započít rituál, za nějž vám Netflix do vaší PC svatyně sešle zjevení ve 4k, přichystejte si tyto svátosti: Windows 10, prohlížeč Microsoft Edge, procesor Intel Kaby Lake a krev z netopýra…

FullHD video z Netflix zvládá jediný prohlížeč: Edge od Microsoftu [+anketa]

Pokud si na PC budete přehrávat obsah z Netflixu, bude dosahovat vyššího rozlišení než 1280×720 jen v jediném prohlížeči. Tím je, k nevelkému překvapení, EDGE od Microsoftu…
Flash Gordon

Microsoft Edge se připojuje k tažení proti Flashi

S nejnovějším buildem 14136 operačního systému Windows 10 přišla i nová verze next-gen prohlížeče Microsoft Edge. Ta, podobně jako Chrome, přistupuje ještě příkřeji k obsahu realizovaném ve Flashi.
CDRnepřehlédněte

SecUpdate: Chcete mít maily v soukromí? Inspirujte se u hackera z Mr. Robot!

ProtonMail - služba nabízející šifrované emaily je k dispozici pro každého! Neochrání vás ale před novým malwarem cílícím na iOS či exploitem pro OS Android. A ukážeme vám také, jak lze...

Další preview Windows 10 Redstone se pokusí zlepšit reputaci Edge

Edge se příliš nepodařilo zastavit propad podílu Microsoftích prohlížečů, bylo-li to vůbec jeho cílem. Po kauze kolem ukládání historie v anonymním režimu ale klesla i důvěra na bod mrazu… Co s tím?

Privátní režim Microsoft Edge si ukládá vaši historii

Ve složce historie sice navštívené adresy nevidíte, ale do míst, která jsou méně na očích, si Edge ukládá adresy i soubory. Lze z nich navíc vyčíst, že jste je navštívili právě v privátním režimu.

Nejrychlejší WebGL má Firefox

Alespoň dle tvůrců enginu Unity, kteří otestovali verzi 5.3 na současných webových prohlížečích. Vůbec nejrychlejší je noční build Firefoxu 45 s Shared Array Buffers.
E Logo

Microsoft otevře zdrojový kód JavaScriptového enginu Chakra

Další kousek ekosystému redmondského obra zamíří v lednu na GitHub. Microsoft již za několik týdnů učiní svůj JavaScriptový engine Chakra z prohlížeče Edge open-source projektem.
E Logo

Microsoft ohlásil podporu VP9 v Edge, Ogg, Vorbis, Opus a další se zvažují

Redmondský obr oficiálně ohlašuje to, o čem se mluví již delší dobu. Webový prohlížeč Edge dostává podporu video formátu VP9 a kontejneru WebM. A v Microsoftu usilovně přemýšlí i nad Ogg formáty.
Windows 10 Platform 0 0 Standard 800 0

Microsoft uvede sedm variant Windows 10

Celkem sedm variant Windows 10 půjde v červenci na trh, z toho čtyři desktopové, dvě mobilní a jedna speciální. Microsoft opět připravil různé verze pro různé zákazníky, od běžných uživatelů až po...

Stránky