Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Linus Torvalds

nepřehlédněte
Autor kernelu operačního systému Linux a dlouholetá ikona otevřeného operačního systému a otevřených / svobodných technologií vůbec, po 15 letech opouští hardware Intelu…
Je několik velmi viditelných novinek, které nové jádro 4.10 přináší a spousta těch menších v pozadí a hlubinách architektury.
blog
Linux je tu s námi 25 let. Tedy vlastně spíš 24, nebo možná 26, ale ono to není až tak důležité.
čtyři tučňáci - linux logo
Nový kernel, nová várka skvělých novinek, to je ve zkratce jádro 4.6, které Linus před několika desítkami hodin vydal.
V čerstvém rozhovoru byl Linus Torvalds dotázán i na svůj názor na neúspěch Linuxu co se týče podílu na desktopech. Proč to nevidí vůbec černě?
Vývoj linuxového kernelu je špinavý job. Mnoho vývojářů se často vyjadřuje „jako dlaždič“, bez respektu k citům jiných, což krásně čas od času dotrvzuje i sám Linus Torvalds. Vyhraněnost komunikace...
Linus Torvalds zase po nějaké době stiskl rezavý Enter na své mechem obrostlé klávesnici a vydal novou verzi jádra. Linux 4.2 je relativně standardní evoluční vydání, byť obsahuje několik klíčových...
 
Spousta novinek týkajících se podpory procesorů či grafických karet, novinky u souborových systémů, virtualizace a mnoho a mnoho dalšího. To je nový Linux 4.1, který Linus Torvalds včera vypustil.
V mnoha ohledech se tempo vývoje linuxového jádra pomalu stabilizuje. Ale stále platí, že roste a Linux je největším softwarovým projektem lidstva.
čtyři tučňáci - linux logo
Linus Torvalds spustil na svém Google+ hlasování, zdali má příští verzi kernelu číslovat stále v rámci třetí řady, nebo je čas na změnu.
Nevěřili byste, jak moc se toho dá vyvařit z jedné vtipné reakce zakladatele linuxového jádra. Linus chce, aby Linux kraloval i desktopům, poslední odolávající tvrzi.
Tvůrce Linuxu nás po delší době pouští trochu do svého soukromí. Pojďte se podívat, jak Linus pracuje, jak vypadá jeho stůl a jaký binec na něm má.
Před zhruba 6 hodinami vydal Linus Torvalds kernel 3.14. Novinek je spousta, a tak je velká škoda, že vydání přichází příliš pozdě pro Ubuntu 14.04 LTS.
blog
steve-ballmer-microsoft-windows-8
Pro společnost, která stihla mít za téměř 40 let jen dva šéfy, je příchod třetího významnou událostí. Satya Nadella je možná předzvěstí nové éry v Microsoftu, kdy firma opět šlápne na plyn.
SteamOS - Obrázek 2
Pro linuxový desktop představuje Steam nejlepší příležitost k růstu. Alespoň tak to vidí sám Linus. Pokud někdo nastartuje Linux jako desktopovou herní platformu, bude to právě Valve.