Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Micro 4/3

PEN E-P7 je první model značky Olympus, který vydává OM Digital Solution, poté co fotografická divize Olympusu skončila pod křídly Japan Industrial Partners Inc. Přístroj patří na vrchol „řady“ PEN...
Vzpomínáte na výtečnou bezzrcadlovku Panasonic GH5 zaměřenou na 4k video? Tak teď si představte, kdyby ji výrobce přetvořil v model naopak zaměřený na fotografii.
Olympus přichází se třetí generací levnější bezzrcadlovky řady OM-D. Ta konečně dostává do vínku video o rozlišení 3840×2160.
Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.
Další nástupce ve své době zajímavého mrňavého modelu GM1, podporuje 100Mbit/s video v rozlišení 3840×2160, přitom si zachovává malé rozměry i hmotnost.
Výborný snímač od Sony, podpora 4k videa a hlavně nízká cena. Číňané jdou dobývat segment micro43 bezzrcadlovek, kde až dosud spolu-vládnou japonští obři Olympus a Panasonic.
Zub času už otiskl svůj profil na prímovou bezzrcadlovku OM-D E-M1 a tak je jedině dobře, že Olympus konečně představil jejího nástupce. V rámci omezení světa 4/3" snímačů se máme rozhodně na...
 
2896217214
Nová reinkarnace nejnižšího modelu řady OM-D přichází s řadou vylepšení. Na druhou stranu ale stále zůstává u FullHD videa a 16Mpix čipu.
Tohle je první next-gen tělo systému micro43. Lumix GX8 totiž vedle 4k videa přináší po mnoha letech posun od 16 ke 20Mpix snímači. Panasonic tak předstihuje svého souputníka Olympus.
blog
Žhavá novinka ve zvyšování kvality fotografií, focení s posuvem snímače, si svoji premiéru v segmentu s cenou pod 1 milión Kč odbyla v nejnovější bezzrcadlovce od Olympusu. Dovolte mi uvést...
Je libo 20MPix snímač, který zvládá fotit při 30 FPS? Ten i řada dalších se objevily na novém webu Sony, kde společnost prezentuje CMOS určené ostatním výrobcům foto- a videotechniky.
Mesiášem revolucí ve světě (bez)zrcadlovek se může stát nový model od Olympusu. Kombinuje totiž standardní 16Mpix micro43 snímač s posuvem čipu, díky čemuž nabízí RAWy o rozlišení 9216×6912.
Nejnovější micro43 bezzrcadlovka Panasonic jde stejnou cestou jako Olympus E-PL7. Přidává do výbavy displej výklopný směrem nahoru o 180°, což z něj činí v módní terminologii selfie fotoaparát.
Fotíte-li rádi širokoúhle, bez blesku a ve špatných jasových podmínkách, může to být problém. Dvojnásob to platí u systémů, které nemají příliš velké snímače a není pro ně ani dostatek světelné...
Panasonic Lumix GH4 4k
Panasonic přivezl na letošní CES i takový malý teaser na příští model své Micro43 bezzrcadlovky. Lumix GH4, případně Lumix 4k, hlásá hlavní novinku hned nápisem na těle.