Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Micro 4/3

Olympus OM-D E-M10 III konečně se 4k videem

Olympus přichází se třetí generací levnější bezzrcadlovky řady OM-D. Ta konečně dostává do vínku video o rozlišení 3840×2160.

Olympus potvrdil práce na 8k Micro43 bezzrcadlovce

Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.

Mrňavá bezzrcadlovka Panasonic Lumix GF9 se 4k videem

Další nástupce ve své době zajímavého mrňavého modelu GM1, podporuje 100Mbit/s video v rozlišení 3840×2160, přitom si zachovává malé rozměry i hmotnost.

Čínská Yi Technologies ukázala 20Mpix micro43 bezzrcadlovku

Výborný snímač od Sony, podpora 4k videa a hlavně nízká cena. Číňané jdou dobývat segment micro43 bezzrcadlovek, kde až dosud spolu-vládnou japonští obři Olympus a Panasonic.

Olympus odhalil E-M1 Mark II, novou vlajkovou loď

Zub času už otiskl svůj profil na prímovou bezzrcadlovku OM-D E-M1 a tak je jedině dobře, že Olympus konečně představil jejího nástupce. V rámci omezení světa 4/3" snímačů se máme rozhodně na...
2896217214

Olympus OM-D E-M10 II dostal pětiosou stabilizaci a vyšší rychlost

Nová reinkarnace nejnižšího modelu řady OM-D přichází s řadou vylepšení. Na druhou stranu ale stále zůstává u FullHD videa a 16Mpix čipu.

Panasonic Lumix DMC-GX8, první 20Mpix micro43 bezzrcadlovka

Tohle je první next-gen tělo systému micro43. Lumix GX8 totiž vedle 4k videa přináší po mnoha letech posun od 16 ke 20Mpix snímači. Panasonic tak předstihuje svého souputníka Olympus.
blog

Demystifikace: jak funguje hi-res u bezzrcadlovky Olympus OM-D E-M5 II

Žhavá novinka ve zvyšování kvality fotografií, focení s posuvem snímače, si svoji premiéru v segmentu s cenou pod 1 milión Kč odbyla v nejnovější bezzrcadlovce od Olympusu. Dovolte mi uvést...

Nové snímače od Sony zahrnují 20MPix M43, 19FPS APS-C nebo 30FPS 20Mpix 1/1.7

Je libo 20MPix snímač, který zvládá fotit při 30 FPS? Ten i řada dalších se objevily na novém webu Sony, kde společnost prezentuje CMOS určené ostatním výrobcům foto- a videotechniky.

Olympus OM-D E-M5 II fotí do 64Mpix RAWů!

Mesiášem revolucí ve světě (bez)zrcadlovek se může stát nový model od Olympusu. Kombinuje totiž standardní 16Mpix micro43 snímač s posuvem čipu, díky čemuž nabízí RAWy o rozlišení 9216×6912.

Přichází Panasonic Lumix GF7 s důrazem na selfie

Nejnovější micro43 bezzrcadlovka Panasonic jde stejnou cestou jako Olympus E-PL7. Přidává do výbavy displej výklopný směrem nahoru o 180°, což z něj činí v módní terminologii selfie fotoaparát.

Širokoúhle, z ruky a za svitu měsíčku: Voigtländer Nokton 10,5 mm / f 0.95

Fotíte-li rádi širokoúhle, bez blesku a ve špatných jasových podmínkách, může to být problém. Dvojnásob to platí u systémů, které nemají příliš velké snímače a není pro ně ani dostatek světelné...
Panasonic Lumix GH4 4k

CES 2014: tajemná bezzrcadlovka Panasonic se 4k videem již letos!

Panasonic přivezl na letošní CES i takový malý teaser na příští model své Micro43 bezzrcadlovky. Lumix GH4, případně Lumix 4k, hlásá hlavní novinku hned nápisem na těle.
Sigma 200-500 (c) JuzaPhoto - http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=64

12 zastavení s digitální fotografií a videem v roce 2013

Dnešní rekapitulaci uplynulého roku věnujeme oblastem, které hrají stále nepostradatelnější roli v našich životech, zejména díky digitální revoluci z přelomu století. Jaký byl rok 2013 v oblasti...
Olympus OM-D E-M1 - Obrázek 5

Olympus OM-D E-M1: vlajková loď mezi bezzrcadlovkami

Japonský Olympus uvedl na trh přístroj, který si bezpochyby v kombinaci s novými objektivy označení vlajková loď zaslouží...

Stránky