Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

soukromí

Podniková pravidla nejsou pouze nástrojem firem určeným pro obtěžování zaměstnanců. Lze je efektivně využít i na osobním zařízení pro zvýšení bezpečnosti, vypnutí, či zapnutí různých funkcí, či...
Docela zajímavou větu objevil při instalaci ovladačů k tiskárně HP softwarový inženýr Robert Heaton. Pokud instalaci jen proklikáte, bude tiskárna posílat data společnosti HP a to i za účelem reklamy…
Jakmile dáte nějaké aplikaci v iOS souhlas s používáním fotoaparátu, může nahrávat vše, co se před ním děje, aniž by o tom uživatele jakkoli informoval.
Zpráva na webu OnePlus hovoří jasně: bereme uživatele i soukromí jeho dat velmi vážně. OnePlus se rozhodla vše vyjasnit a upravit parametry svých služeb.
Majitelé smartphonů od OnePlus nechť zbystří. Dle jednoho z bezpečnostních analytiků totiž tyto telefony posílají hromadu dat domů do Číny.
Apple iPhone 5C - úvodní foto
Je víc ochrana obyvatelstva, nebo ochrana soukromí jedince? Apple v tom má jasno, FBI také a nyní také příslušný soud, který rozhodl po vzoru pana Spocka.
V souvislosti s jinými novinkami ve Firefox Test Pilot by tak nějak zapadlo, že jedna z novinek u Mozilly je použitelná bez ohledu na název či verzi prohlížeče.
 
Stejně jako Intel u svého Management Engine, ani AMD nehodlá otevřít systém světu a věří, že uzavřený počítač v počítači je bezpečnější cestou.
Další z internetových věcí, do které se Mozilla pouští, je vývoj svobodného systému rozpoznávání řeči. Common Voice momentálně sbírá hlasové vzorky od dobrovolníků.
Aktuální případ z USA ukazuje, že technologie Velkého bratra mohou občas být i prospěšné, nicméně současně jsou velkou hrozbou pro soukromí.
Na soukromí uživatele silně zaměřená speciální varianta Firefoxu dorazila po iOS také na Android.
Británie prováděla posledních 17 let velkoplošné šmírování obyvatel, které je protiprávní. Rozpor s článkem 8 Evropské úmluvy o lidských právech nechával organizace MI5, MI6 a GCHQ chladnými.
Nikdy nejste dost paranoidní, abyste si nemohli koupit další kobercovou pásku. Marku Zuckerbergovi se před časem podařilo nechtěně rozvířit jedno letité téma, ke kterému se vyjádřil i šéf FBI.
Jste sledováni. Vláda má tajný systém … no vlastně ne. Není to vláda, jsou to soukromé společnosti, kterým často nevědomky dáváme citlivé informace o svém chování. Stallman by rád, aby tomu tak...
Společnost Apple vyvíjí stále nové a nové cesty jak se vypořádávat s případnou krádeží daného výrobku zákazníkovi. Nejnovější patent zapojí do boje také čtečku otisků prstů.