Disc Tatoo
Kapitoly článků
Tuhle (jak jsem již řekl) třešničku na dortu jsem si nechal na závěr. Už podle smyslu této nové funkce můžete očekávat pár obrázků, které ukazují, jak to vlastně funguje a co můžete od této funkce zhruba očekávat.
Nebudu to dlouho natahovat, něco mi říká, že chcete vidět ty obrázky :-). Takže začnu velmi rychle: Takto nějak vypadá grafický návrh (nebo projekt chcete-li) v Disc T@2 editoru (Pozn. Martin: ono je to na tom obrázku špatně vidět, ale ty obrázky k vypálení se po ploše nepohazují halabala. V síti je pro dobrou orientaci naznačen tvar CD, kde jsou tyto obrázky umístěny. A ještě jednu poznámku. Kdyby se vám zdálo, že vám nějak chybí nástroje pro práci s obrázky na ploše, zkuste pravé tlačítko myši.):
A takhle pak vypadá výsledné CD:
Můžu vám rovnou říci, že vyfotit obrázek, který vypálila funkce Disc T@2 na CD je věc skutečně těžko řešitelná. Naštěstí mě napadlo vzít halogenovou lampičku mé poloslepé tchýně (no, berte to s rezervou :-) ) a CD náležitým způsobem nasvítit. Takže to smažené vejce uprostřed skutečně není smažené vejce, ale odraz lampy plus díra uprostřed CD (to je ten jakoby žloutek).
Následující obrázky už budou mít komentář pouze vestavěný, takže když nad nimi ještě před kliknutím podržíte myš, měl by se zobrazit.
U posledních skenovaných obrázků je při kliknutí na ně vidět rozlišení při kreslení Disc T@2. Kdosi mi řekl, že jsem to špatně naskenoval, takže vznikly ty domnělé detaily. Podívejte se ale vedle na vypálenou část, jak je krásně kulatá. Ty detaily je na CD možno při troše dobré vůle vidět pouhým okem. Nezapomeňte, že drážka pro data se počítá na mikrometry, zatímco čára, která vzniká s Disc T@2 má řádově desetinu milimetru! A tu vidět lze.