Komprese: WinRAR, 7-Zip
Kapitoly článků
Co se testů komprese týče, vybrali jsme dva asi nejznámější: poměrně úspěšný WinRAR a bezplatný 7-Zip. Obojí v poměrně čerstvých verzích a samozřejmě x64.
WinRAR 4.10 Beta 1
Stejně jako v CineBenchi se podíváme také na nárůst vícevláknové práce oproti jednovláknové. WinRAR totiž nemá optimalizaci pro více vláken kdovíjak zázračnou, takže ta čísla v závorkách budou značně menší než u CineBenche, který je naopak optimalizován hodně dobře.
Toto je asi jediný test, ve kterém Bulldozer ve vícevláknové práci porazil i Core i7-2600K. Sice o chlup, ale porazil. V jednovláknové se však nenechal zahanbit ani Core i5-2500K. WinRAR jakoby nějak více využíval možností AMD procesorů, protože si v nich vede opravdu dobře a speciálně pak na Bulldozeru, kde je tentokráte značný nárůst i oproti šestijádrovému Phenomu II. Takhle kdyby exceloval Bulldozer ve všech aplikacích, tak se jedná o celkem povedený produkt. Bohužel WinRAR je výjimkou potvrzující pravidlo (jestli je jich více, pak jsme rádi, že jsme aspoň na tuto narazili).
7-Zip 9.22 Beta
Tento test je zajímavý ze dvou úhlů pohledu: komprese a dekomprese (proto jsou také v grafu oba ;). Všimněte si, jaký je poměr výkonu těchto „úhlů“ na platformě AMD a na platformě Intel. Rozumně si to vysvětlit neumíme, nejspíše s ním má něco do činění Turbo (proto je v grafu uveden celý rozsah Turbo), nicméně ať už je to, čím chce, díky tomu je Intel Core i7-2600K srovnatelný s AMD FX-8150 pouze v dekompresi, naopak v kompresi FX zaostává.