Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Direct3D

Alexandre Julliard z projektu Wine měl svoji již tradiční přednášku o aktuální vývoji, stavu a budoucnosti. Vypadá to slibně.
W3C logo
Současná webová API zatím nepřinášejí plnohodnotné využití GPU v rámci webového prohlížeče. Ano, je zde WebGL, ale to je málo. WebKit tým Applu tak navrhuje univrzální otevřené rozhraní, které vše...
Wine logo
Ne-emulátor nejen Direct3D pro nejen Linux povýšil na novou hlavní verzi. Bohužel to neznamená podporu Direct3D 11.
Wine logo
Nové hlavní vydání implementace Microsoftích API do Linuxu / BSD světa přichází s obrovskou várkou změn a novinek.
Crysis 3 - Official Screenshot (31)
V létě hovořili lidé z CodeWeavers, že podpora Direct3D 11 v jejich komerční implementaci Wine by mohla být hotova během několika měsíců. Dodnes se tak nestalo, ale příští rok by měl přinést změnu.
Wine logo
Chystané vydání Wine 1.8 toho připravuje tolik, až si myslím, že budeme rádi, pokud polovina z toho bude použitelná a ta druhá nebude překážet běžnému užívání.
Geforce Gtx 980 Ti 02
Zajímavý boj mezi AMD a Nvidií se možná rozhoří nad podporou Direct3D Feature Level 12.1. Nvidia jej totiž na nejnovějších GPU umí, AMD nikoliv.
 
Až dosud si Valve nechával projekt ToGL sám pro sebe. Časy se mění, Linux je priorita a ještě důležitější je přitáhnout na SteamOS co nejvíc vývojářů. Proto je ToGL nyní k dispozici pod MIT licencí.
Nvidia 3D Vision: brýle s vysílačem
Doménou Nvidia 3D Vision byly a jsou až dosud jen novější verze Windows. To však neznamená, že by nešlo hry s podporou 3D adaptovat pro OpenGL a linuxové prostředí.
Wine logo
Nejnovější verze linuxové implementace Microsoftích Windows API přichází s pár novinkami a várkou oprav...
OpenGL logo velké
Khronos Group vydala nejnovější verzi specifikace OpenGL. Přináší několik novinek, které mimo jiné usnadní vývojářům portování Direct3D her a aplikací do OpenGL...