Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Globalfoundries

(Ry)Zen i Vega přejdou na 12nm výrobu

AMD s GlobalFoundries nečekaně oznámily existenci 12nm procesu. Obě firmy spolupracují, aby v roce 2018 mohly jít na trh grafické čipy i procesory využívající nové výrobní linky…

Globalfoundries představila 7nm proces, první čipy budou příští rok

Co Globalfoudries slíbila, to plní. Firma představila zbrusu nová FinFET výrobní proces 7LP, který posune zejména menší jednodušší čipy typu ARM SoC zase o notný kus blíže dokonalosti.

MediaTek zaujal FDSOI od GlobalFoundries, proces má nízkou spotřebu i ceny

MediaTek zaujaly výrobní procesy z řady FD-SOI, které umí GlobalFoundries. Protože se na ekvivalentní nabídku na straně Samsungu teprve čeká, vyhodnocuje, zda nedat přednost GlobalFoundries…

Čí 10nm proces bude nejlepší?

Na to, kolik hardwaru vzniklo na 28nm procesu, se zřejmě 14- a 16nm výroba příliš nevytáhne a bude poměrně rychle nahrazována novějšími verzemi. Jednou z nich bude 10 nanometrů. Komu se povede nejlíp?
Globalfoundries New 02

Na 7nm FinFET procesu pracují u GlobalFoundries stovky inženýrů z IBM

GlobalFoundries skutečně přeskočí 10nm procesy a po 14nm se vrhá rovnou na 7nm. Zde kromě 200 vlastních lidí využije i 500 inženýrů, kteří do firmy přišli s koupí části IBM.

GlobalFoundries chystá dva 7nm procesy - jeden s IBM, druhý se Samsungem

TSMC, GlobalFoundries a Samsung pracují na přinejmenším třech zcela odlišných 7nm procesech. Nikoli každá zvlášť, na některých se spolupracuje.

GlobalFoundries cílí se 7nm procesem na rok 2018

GPU Vega 20 má být vyráběno 7nm procesem. Není ale jasné, kdy. Na původně řečnickou otázku nyní částečně odpovídá GlobalFoundries, která ohlásila spuštění 7nm výroby na rok 2018…
Globalfoundries New 02

GlobalFoundries nabídne 12nm FD-SOI proces

Nejen za pomoci FinFET procesů vyráběny jsou čipy. GlobalFoundries ke stávající 22nm FD-SOI výrobě výhledově přidá i pokročilejší 12nm, který je shrinkem předchozí generace.
Globalfoundries New 02

GlobalFoundries přeskočí 10nm výrobu

GlobalFoundries zvolí podle všeho jinou strategii nasazování nových výrobních procesů než její partner Samsung. Zatímco jihokorejci po 14 nm přejdou na 10 nm a následně 7 nm, bývalá výrobní divize...
Amd Fiji Interposer Rga 2015 19

APU s jádry Zen bude vyrábět GlobalFoundries ve spolupráci s Amkor

Koncem letošního roku nás čeká uvedení osmijádrového procesoru s architekturou Zen, v příštím roce bude následovat APU, v němž polovinu jader nahradí integrovaná grafika s výkonem herních konzolí.
Amd Fiji Gpu On Table

Nové Radeony nakonec vyrobí Samsung a GlobalFoundries

V nekonečné telenovele „spouštění FinFET výroby“ dochází k nečekanému zvratu. Poté, co už se zdálo být téměř jisté, že i nadcházející (již vlastně letošní) generace GPU vznikne u TSMC, se vše mění…

Rekapitulace 2015: procesory jménem CPU, APU atd.

Doby lámání rekordů jsou tytam. Dnes se spíše lámou samotné procesory a vývoj technologií jde volnějším tempem. Tick-Tock v podání Intelu zpomalil, AMD prakticky stagnovala, naštěstí svět nežije...
Globalfoundries New 02

AMD má v rukou první 14nm LPP procesory od GlobalFoundries, zřejmě Zen

Omezíme-li se na oficiální zdroje, dozvěděli jsme se pouze to, že AMD provedla tape-out „různých FinFET produktů“ u „různých dodavatelů“. Vše ostatní byly jen spekulace - až dosud.
V továrně Globalfoundries

AMD údajně přesunula výrobu Zenu k TSMC, GlobalFoundries to ale dementuje

Pokud AMD hovořila o procesorech Zen, zmiňovala jedním dechem FinFET výrobu. Přestože se předpokládalo, že stejně jako u dosavadních procesorů zůstane věrná GlobalFoundries, není to zdaleka jisté.
Globalfoundries Fab 1

7nm a 10nm proces si GlobalFoundries vyvine skoro sama

GlobalFoundries si připravovala vlastní 14nm FinFET (14XM) proces, ale během vývoje jej vyměnila za licencovaný 14LPE a 14LPP od Samsungu. V případě dalších generací ale na Samsung spoléhat nebude.

Stránky