Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

nouveau

čtyři tučňáci - linux logo

Linux 4.13 je venku s řadou novinek

Opět platí, že nová verze jádra operačního systému s názvem Linux přináší řadu novinek. Jak už víme, ne vše se stihlo, ale i tak je na co se těšit.
čtyři tučňáci - linux logo

Linux kernel 4.12 přináší spoustu novinek

Jádro operačního systému zvané Linux povýšilo na verzi 4.12. Novinky se opět týkají spousty CPU, GPU a mnoha dalších věcí.
čtyři tučňáci - linux logo

Linux kernel 4.12 a jeho novinky

Jsme v polovině začleňovacího okna pro jádro 4.12, kdy se rozhoduje, co přinese finální verze. Pojďte se podívat, co nás zanedlouho čeká.
NetBSD logo

NetBSD 7.1 přináší podporu karet Nvidia, Raspberry Pi Zero či novější Flash 24

Doby kdy bylo NetBSD unikátní počtem podporovaných platforem jsou tytam. Dnes světu kraluje Linux a NetBSD z něj přebírá řadu věcí.

Linux 4.10 přináší Turbo pro Broadwell-E či GPU Boost pro GeForce

Je několik velmi viditelných novinek, které nové jádro 4.10 přináší a spousta těch menších v pozadí a hlubinách architektury.

Linuxová zklamání roku 2016

Je několik linuxových věcí, které ani rok 2016 nepřivedl k lepšímu. Michael Larabel z Phoronixu vypichuje ty největší bolístky.
Geforce Gtx 980 Vs Geforce Gtx Titan X

Nvidia uvolnila podepsané firmwary pro GeForce GTX 900, vývoj nouveau může začít

Podpora modernějších GPU než Kepler (GeForce GTX řady 600 a většina 700) v linuxovém jádru poměrně vázne až drhne. Na vině je velmi laxní přístup Nvidie v poskytování klíčových potřebných prvků pro...

Jak vypadá podpora Nvidia Maxwell GPU v Linuxu (květen 2014)

Do kernelu 3.15 míří další části podpory GeForce GTX 750 a 750 Ti v rámci otevřeného ovladače nouveau. Je ale o co stát? Má nouveau šanci proti uzavřenému ovladači od Nvidie?

Plány Nvidie pro GeForce GTX 750 (Ti) a Linux

První Maxwell samozřejmě pracuje skvěle s ovladačem GeForce řady 334.xx. Ale co ovladač otevřený, tedy nouveau? Nvidia, která před časem změnila přístup, má jisté plány.
nouveau zdroják

Nvidia Tegra K1 v ovladači nouveau

Sama Nvidia přispěla do open-source ovladače nouveau kódem potřebným pro provoz ARM SoC Tegra K1. Peklo tedy definitivně zamrzlo.
Linux logo 2014

Přehled novinek, které přinese Linux 3.13

Linuxový kernel verze 3.13 se pomalu blíží. Aktuálně tu máme RC7, takže je nejvyšší čas podívat se, co nového se na nás chystá.
Jen-Hsun Huang na GTC 2012

Peklo zamrzlo: Nvidia poskytne dokumentaci ke svým GPU!

Jak by pravil nejmenovaný komentátor ČT: přepište dějiny. Nvidia se rozhodla uvolnit dokumentaci některých částí svých GPU a poskytnou ji k vývoji open-source ovladače.
Grafika ATI s tuxem

Linux má podporu 4k monitorů

Rostoucí počet drahých monitorů s rozlišením 3840×2160 si žádá opatření na protistraně. Otevřené ovladače GPU se na 4k již připravily...
nouveau zdroják

Nouveau dostane korektní podporu Nvidia Optimus

Pomalu se blíží moment, kdy bude v ovladači nouveau vyřešen problém s dynamickou správou napájení GPU Nvidia v režimu Optimus...
GeForce Linux logo

Linux kernel 3.11 si zamilujete - přehled novinek

Do linuxového kernelu verze 3.11 je chystáno hned několik báječných věcí. Řada z nich se týká podpory grafických karet, ale novinek je daleko víc...

Stránky